Religia

Powitanie księdza Kacpra Kani w Parafii Świętego Jakuba. Jutro prymicje!

W sobotę, 30 maja, o godz. 17.00 na parkingu przy kościele z św. Jakuba w Brzesku odbyło się uroczyste powitanie księdza prymicjanta Kacpra Kani, po powitaniu wierni modlili się pod jego przewodnictwem podczas nabożeństwa majowego.

ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE – 30 maja 2020 r.
W sobotę 30 maja 2020 r. podczas Mszy Świętej o godzinie 9.00 w kościele bł. Karoliny w Tarnowie diakoni z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie przyjęli święcenia kapłańskie.

Święcenia kapłańskie z rąk pasterza Kościoła tarnowskiego bp. Andrzeja Jeża przyjęło 20 prezbiterów. Pochodzą z 20 różnych parafii diecezji tarnowskiej.

Bp. Andrzej Jeż podczas kazania tłumaczył, że poraniona złem ludzkość potrzebuje leczącej posługi kapłanów. – Świat potrzebuje kapłanów głoszących orędzie nadziei i ukazujących, skąd przychodzi definitywny ratunek – mówił biskup.

Za kilka dni, prawdopodobnie we wtorek, dowiedzą się, które parafie staną się pierwszymi ich kapłańskiego posługiwania.

Święcenia prezbiteratu w Tarnowie [30.05.2020]

 

PRYMICJE

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 31 maja 2020 r. parafia Świętego Jakuba w Brzesku będzie przeżywała radosną uroczystość Prymicji swojego Rodaka – ks. Kacpra Kani. Na Mszy św. o godz. 12.00 ksiądz neoprezbiter odprawi swoją prymicyjną Mszę św. Jego uroczyste wprowadzenie do kościoła rozpocznie się na parkingu przy kościele o godz. 11.30. Kazanie prymicyjne wygłosi ksiądz prałat Franciszek Kostrzewa.

– Przy zachowaniu wszystkich obowiązujących przepisów zapraszamy do udziału czy to osobiście czy też dzięki łączom internetowym w tej radosnej dla całej parafii uroczystości – zapraszają duszpasterze z brzeskiej fary.

Dzięki transmisji będzie można obejrzeć obie uroczystości w Internecie:

Kamera online z brzeskiej fary <==
Transmisja na Facebook’u: Parafia św. Jakuba Ap. w Brzesku <==

Klienci firmy Climax korzystających z telewizji za pośrednictwem światłowodu będą mogli obejrzeć transmisje uroczystości prymicyjnych na kanałach 850 oraz 851.

 

O przygotowaniach diakonów do dzisiejszych święceń pisaliśmy w artykule:

W sobotę 30 maja święcenia kapłańskie Kacpra Kani z Brzeska <==


IB / TGN

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast