ADV
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Powstanie tymczasowy most na Wiśle w Świniarach

Most pontonowy powstanie na styku dwóch powiatów bocheńskiego i proszowickiego. Przeprawa będzie zlokalizowana pomiędzy Świniarami a Sierosławicami, w miejscu gdzie przed laty funkcjonował prom. W tej sprawie Starosta Bocheński Adam Korta w Nowym Brzesku podpisał list intencyjny z innymi samorządowcami.

Na początku lipca z powodu remontu zamknięto most na Wiśle w Nowy Brzesku, który łączył powiaty bocheński i proszowicki. Aby obecnie dostać się na drugi brzeg mieszkańcy muszą nadkładać blisko 40 kilometrów.

Przedostanie się z terenu powiatu proszowickiego na teren powiatu bocheńskiego jest bardzo skomplikowane. Wykonanie tej tymczasowej przeprawy bardzo poprawi komunikację – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

W najbliższą środę wojsko postawi most pontonowy, który zapewni mieszkańcom możliwość przeprawy przez Wisłę. Będzie on funkcjonowała do czasu zakończenia remontu mostu w Nowym Brzesku, czyli do końca sierpnia. Koszt ustawienia tymczasowej przeprawy to 160 tysięcy złotych. Inwestycje sfinansują wspólnie samorządy: Województwa Małopolskiego, Powiatu Bocheńskiego, Powiatu Proszowickiego, Gminy Drwinia i Gminy Nowe Brzesko.

IB

Podobne artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button