ADV
blank
Wiadomości
Trending

Pozytywnie Zakręcone gospodynie z Jasienia robią rzeczy niezwykłe

W portalu www.tygodnik-rolniczy.pl pojawił się wywiad poświęcony Kołu Gospodyń Wiejskich z Jasienia. Zapraszamy do lektury.

Możesz być na początku drogi i nie mieć najmniejszego pojęcia, jak ona ma wyglądać, nie mówiąc już o celu. A mimo to możesz robić rzeczy niezwykłe – tak jak koło w Jasieniu. Pozytywnie Zakręceni są młodziutką organizacją i potrzebują inspiracji.

– Na grupie Moje KGW chwalicie się wszystkim. Tym, co się udaje, tym, co przeszkadza i co czasem wymaga zmiany. Śledzimy grupę z uwagą, a z największą chyba wasze pierwsze doświadczenia zdobywane jako koła gospodyń wiejskich. Dlatego nasze zainteresowanie wywołał niedawny ich post. „A oto i nasze długo wyczekiwane spotkanie i nasza mała pierogarnia. Na razie dla nas… planów i pomysłów mamy dużo, ale czy się uda… czas pokaże…” – pisze Karolina Kasperek z z redakcji portalu Tygodnik Poradnik Rolniczy.

Nawet niewprawionym w zawiłościach interpunkcji nie trzeba wyjaśniać, o czym świadczy ta ilość wielokropków w tekście. Mówią najczęściej o obawach, niepewności, czasem nie tyle o skromności, co lęku przed chwaleniem się albo marzeniem o wielkich rzeczach. Ileż to razy usłyszeliśmy podczas wywiadów: „Ale my nie robimy nic takiego”, „Chyba nie ma o czym opowiadać” albo „A to warto o tym pisać?”. Zawsze wtedy, kiedy tak naprawdę działy się rzeczy wielkie. Kiedy robiłyście coś twórczego, coś, z czego korzystać mogły dziesiątki innych ludzi, kiedy wasza praca i pomysłowość stwarzała inny, lepszy świat wokół was. Kiedy zadzwoniliśmy do Moniki Wąs, która wraz z Pauliną Gajdą, oficjalną przewodniczącą, kieruje kołem gospodyń „​Pozytywnie Zakręceni” w Jasieniu – wiosce w gminie Brzesko, położonej między Krakowem a Tarnowem – usłyszeliśmy podobne słowa.

– To znaczy ta pierogarnia, to tak w cudzysłowie… My po prostu spotkałyśmy się i nalepiłyśmy pierogów. W naszym gronie, razem z dziećmi. Dopiero zaczynamy. A co nam z tego wyjdzie, zobaczymy – powiedziała, śmiechem kryjąc zawstydzenie Monika.

Treść całego wywiadu w portalu www.tygodnik-rolniczy.pl <==

Karolina Kasperek
Zdjęcia: Karolina Kasperek

blank

Podobne artykuły

Back to top button