ADV
blank
KulturaPowiat BocheńskiWiadomości
Trending

Premiera teledysku „The Sound of Silence” w wykonaniu Chóru Męskiego Cantores Sancti Nicolai

Chór Męski Cantores Sancti Nicolai oraz Kopalnia Soli Bochnia zapraszają na premierę teledysku do utworu „The Sound of Silence” w aranżacji Szymona Markiewicza, do którego zdjęcia wykonane zostały w najstarszej kopalni soli w Polsce.

W niedzielę, 18 września o godzinie 14:00 w kinie Regis, odbędzie się premiera teledysku do aranżacji utworu „The Sound of Silence” w wykonaniu bocheńskiego Chóru Męskiego – Cantores Sancti Nicolai.

Pomysł wykonania i nagrania teledysku do utworu rozrywkowego pojawił się w głowach chórzystów już dawno temu. Wiązał się on z chęcią pokazania, że muzyka chóralna, może być interesująca nie tylko dla koneserów muzyki klasycznej, z którą od początku Cantores Sancti Nicolai są blisko związani.

Prace nad tym projektem trwały kilka miesięcy, a jednym z ostatnich etapów było nagranie video w podziemiach najstarszej polskiej kopalni soli w Bochni. Jak mówi prezes stowarzyszenia Cantores Sancti Nicolai –  Jakub Augustyn: „Gdyby nie zaufanie, jakim obdarzył nas Zarząd kopalni poprzez udostępnienie przestrzeni podziemnych, ciężko byłoby uzyskać mroczny klimat tego utworu, który od początku mieliśmy w swoich wyobrażeniach”

Podczas premiery, będzie można wysłuchać krótkiego koncertu w wykonaniu bocheńskiego chóru.

Aranżację utworu opracował znany krakowski muzyk i kompozytor Szymon Markiewicz.

ORGANIZATORZY:

CHÓR MĘSKI CANTORES SANCTI NICOLAI / facebook.com/CantoresSanctiNicolai

KOPALNIA SOLI BOCHNIA / www.kopalnia-bochnia.pl

PREMIERA:

KINO REGIS, 18 września, godz. 14:00

WSTĘP WOLNY

PLAKAT

blank

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button