ADV
1
Wiadomości

Projekt „Pod biało-czerwoną” w Powiecie Brzeskim

Projekt „Pod biało-czerwoną” ma na celu uczczenie przypadającej w 2020 roku 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców. Aby maszt z flagą powstał w danej gminie, wystarczy zebrać od 100 do 500 głosów poparcia.

Samorządowcy zachęcają mieszkańców gmin do czynnego udziału projekcie, poprzez oddanie głosu na stronie internetowej projektu:

Aby zagłosować kliknij na link: https://bialoczerwona.www.gov.pl/  i postępuj zgodnie z instrukcją.

– Kochani. Mamy szansę otrzymać maszt i flagę, który stanie w centrum jednej z miejscowości gminy. Wystarczy wziąć udział w głosowaniu w ramach projektu „Pod biało-czerwoną” i zebrać w przypadku naszej gminy minimum 100 podpisów – zachęca wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak.

 

Termin końcowy głosowania wyznaczony został na 11 listopada 2020 r. natomiast ogłoszenie wyników i opublikowanie gmin objętych projektem „Pod biało-czerwoną” przewidziano na 29 listopada 2020 r.

Zadaniem akcji jest integracja lokalnych społeczności w duchu tradycji i patriotyzmu.

Inicjatywa ta, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn.

Gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button