ADV
Wiadomości
Trending

Przewrócona ciężarówka w Borzęcinie. Ranny kierowca trafił do szpitala / 17 maja 2023 r.

W środę 17 maja 2023 r. około godz. 16.25 w miejscowości Borzęcin Górny na drodze prowadzącej do jednej ze żwirowni doszło do zdarzenia z udziałem samochodu ciężarowego. W wypadku poszkodowana została jedna osoba.

Z nieznanych na chwilę obecną przyczyn kierujący zjechał z drogi na rozmiękłe od deszczu pobocze, w efekcie samochód wraz z naczepą przewróciły się na bok. Kierujący pojazdem został zakleszczony w pojeździe w związku z czym konieczna była interwencja strażaków.

– W momencie dotarcia naszych zastępów, na miejscu obecny był już Zespół Ratownictwa Medycznego, którego ratownik dotarł do poszkodowanego kierowcy uwięzionego w kabinie, celem wdrożenia medycznych czynności ratunkowych.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji pojazdu, wykonaniu dostępu do poszkodowanego poprzez usunięcie szyby czołowej oraz pomocy ZRM w transporcie osoby poszkodowanej z kabiny ciężarówki do karetki – relacjonują przebieg akcji ratowniczej druhowie z OSP Szczurowa.

Na miejsce zdarzenia skierowano znaczne siły ratownicze – w tym dwa zastępy strażaków z JRG Brzesko, a także dwa zastępy druhów z OSP Szczurowa oraz jeden zastęp z OSP Borzęcin Górny. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja. Poszkodowanemu kierowcy pomocy udzielił Zespół Ratownictwa Drogowego, a następnie przetransportował rannego mężczyznę do szpitala.

foto: PSP Brzesko

IB

blank
Back to top button