ADV
EdukacjaSportWiadomości
Trending

PUCHAR TYMBARKU: Z Brzeska do Warszawy! Sukces piłkarek z Zespołu Szkolno Przedszkolnego

Uczennice Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Brzesku zwyciężyły w finale wojewódzkim o Puchar Tymbarku rozgrywanym w Wadowicach. To wspaniały sportowy wynik. Młode piłkarki pokonały swoje przeciwniczki w kategorii U-10! Mecz finałowy rozgrywany był z ekipą Siedemnastki Tarnów. Jego przebieg był bardzo emocjonujący, o czym świadczy remisowy wynik 3:3. Zwycięzcę turnieju wyłoniły rzuty karne, które lepiej egzekwowały brzeszczanki, wygrywając w stosunku 3:2!

Zawodniczki pojadą na Finał Ogólnopolski do Warszawy, który będzie rozgrywany w dniach 8-10 czerwca 2024 r. Tam powalczą o Wielki Finał na PGE Narodowym. Będą również kibicować naszej reprezentacji podczas meczu Polska – Turcja.

Sukces ten nie byłby możliwy, gdyby nie osoba byłego nauczyciela naszej szkoły Konrada Kolodzieja, który to od pierwszej klasy zaszczepił miłość do piłki nożnej w tych młodych zawodniczkach

W drugim dniu wojewódzkiego turnieju finałowego Pucharu Tymbarku w Małopolsce uczestniczki i uczestników zmagań postraszył wprawdzie deszcz, ale adepci futbolu udowodnili, że nie straszna im jest nawet ulewa. Na chwilę tylko przerwano rozgrywki, ale błyskawicznie wszyscy wrócili na boiska MKS-u Skawa Wadowice, na których w finałowych starciach emocje sięgnęły zenitu. „Słońce zwycięstwa” zaświeciło ostatecznie dziewczynom z ZSP Brzesko w kategorii U-10 i SP Wierzchosławice w kategorii U-12, które zdobywając pierwsze miejsce wywalczyły nie tylko największe puchary. Otrzymały także prawo gry w ogólnopolskim turnieju finałowym, który od 7 do 10 czerwca odbędzie się w Warszawie.

Finał w kategorii U-10, czyli najbardziej „rozpłakane” spotkanie dnia. Zaczęło się od trafienia Liliany Dobosz z „Siedemnastki” Tarnów, ale Maja Kopacz wyrównała, a następnie Aleksandra Kołodziej dała prowadzenie ZSP Brzesko. Dobosz sprawiła jednak, że wynik znowu był remisowy, ale gdy Kołodziej dorzuciła swoje drugie trafienie to do ostatniej akcji tarnowianki płakały z rozpaczy. Nie załamała się jednak Liliana Dobosz i w ostatniej sekundzie gry, trafieniem z rzutu wolnego pod poprzeczkę, doprowadziła do łez zawodniczki z Brzeska, bo strzeliła gola na 3:3. Sędziowie musieli zarządzić rzuty karne, których wykonywanie rozpoczęły tarnowianki. W pierwszej serii na celny strzał Dobosz odpowiedziała Kołodziej. W drugiej kolejce Pola Markowska obroniła strzał Anny Gawlik, a Joanna Zastawnik zapewniła zespołowi Mateusza Urbana prowadzenie. Jeszcze w trzeciej rundzie Blanka Popiela przedłużyła nadzieję „Siedemnastki”, ale ostatnie słowo należało do Poli Markowskiej, bo bramkarka SP Brzesko wystąpiła w roli egzekutora i trafieniem zakończyła turniej, w którym została wybrana najlepszą bramkarką.

Zwyciężczynie w kategorii U-10 – ZSP Brzesko

– Drużyna składa się z dziewczyn Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku, ale tak naprawdę dziewczyny trenowały w Okocimskim, a potem przejął je trener Konrad Kołodziej, który prowadzi je teraz z trenerem Pawłem Dudą w UKS Jedynka Brzesko – wyjaśnił Mateusz Urban.

– Ja jestem nauczycielem z ZSP Brzesko, gdzie w formie SKS-ów mamy zajęcia piłkarskie. Przyjechaliśmy do Wadowic z myślą o tym, żeby powalczyć o jak najlepsze miejsce. Wiedziałem, że potrafią grać w piłkę, bo rok też byliśmy na finale wojewódzkim Pucharu Tymbarku i choć wtedy powalczyły to jednak przegrały dwa mecze w grupie i zakończyły udział w turnieju. Wtedy przegrały z drużynami, które później grały w finale, a przez ten rok sporo się jednak nauczyły dzięki trenerom Konradowi i Pawłowi.

W Wadowicach nie mogła z nami zagrać z powodu choroby Patrycji Kaim, ale na Warszawę powinna być już zdrowa i gotowa, żeby pomóc zespołowi, który w całości spisał się bardzo dobrze, od Poli Markowskiej w bramce po Olę Kołodziej w ataku. I Hania Wawryka, która bardzo krótko trenuje, i Asia Zastawnik super zagrała na obronie, i Maja Kopacz, i Oliwka Baran, które zaskoczyły bardzo pozytywnie. W szkole na pewno jakieś treningi od czasu do czasu sobie zrobimy, ale akurat teraz mieliśmy remont orlika, więc nie było możliwości wejścia na zajęcia, ale jak tylko jest taka możliwość i czas to sobie organizujemy trening, żeby dziewczyny mogły się piłkarsko rozwijać i to jest nasz cel na grę w Warszawie.     

Drużyna ZSP BRZESKO wystąpiła w składzie:
1. Oliwia Baran
2. Aleksandra Kołodziej
3. Hanna Wawryka
4. Lena Gromala
5. Jagoda Hajdo
6. Joanna Zastawnik
7. Hanna Jaroszek
8. Maja Kopacz
9. Pola Markowska
Opiekunowie: Mateusz Urban, Klaudia Brzyk

Rozegrane mecze:
Faza grupowa:
ZSP BRZESKO – ZSP Zakrzów 11:0
ZSP BRZESKO – SP Leśnica Groń 3:0
Ćwierćfinał:
ZSP BRZESKO – SP 3 Skawina 6:2
Półfinał:
ZSP BRZESKO – KSP Joanna „Zielono-Czarne” 3:2
Finał:
ZSP BRZESKO – Siedemnastka Tarnów 3:3, karne: 3:2

W całym turnieju Aleksandra Kołodziej zdobyła dla naszej drużyny aż 14 bramek!
Pola Markowska została najlepszą bramkarką całych zawodów!


foto: Fb Zespół Szkolno Przedszkolny w Brzesku
Małopolski Związek Piłki Nożnej

blank

Podobne artykuły

Back to top button