ADV
Wiadomości

Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie wita wiosnę

To już 6 lat działania Domu Pomocy Społecznej o nazwie Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie. Po ciężkich latach upływających pod hasłem „Covid-19” mieszkańcy przywołują wiosnę.

Galeria zdjęć <==

Podopieczni aktywnie działają w zajęciach prowadzonych w ramach terapii zajęciowej. Począwszy od robótek na drutach czy szydełku, a także renowację zniszczonych ozdób czy dekoracji, które już niebawem będą zdobić budynek. Dodatkowo mieszkańcy pomagają przy wykonywaniu kartek świątecznych, które potem wysyłane będą do ich rodzin. Panie chętnie wykonują kwiaty z bibuły do palmy na Niedzielę Palmową. Mamy cichą nadzieję, że jak w poprzednich latach, tak i w tym, nasza palma będzie cieszyć się uznaniem osób ją oglądających. Ale zanim Niedziela Palmowa… Nie mogliśmy postąpić inaczej i przywitaliśmy wiosnę wraz z Marzanną.

Ostatni okres to czas obfitujący w wycieczki i wspólne spędzanie czasu z naszymi młodymi przyjaciółmi ze szkół w Borzęcinie Górnym oraz Bielczy, którzy odwiedzają nas nie tylko z programami artystycznymi, ale również po to, aby spędzić z nami krótkie chwile na rozmowie. W dzień kobiet każda z mieszkanek mogła poczuć się jak królowa, a to za sprawą odwiedzin kosmetyczek z zakładu kosmetycznego, które zadbały nie tylko o piękny wygląd paznokci, ale także dłoni czy twarzy.

Nie tak dawno obchodziliśmy święta Bożego Narodzenia, a już będziemy zasiadać razem przy stole podczas śniadania wielkanocnego. Ten czas pędzi zdecydowanie za szybko, ale… pragniemy przy tej okazji złożyć życzenia, aby dom był dla Was zawsze ostoją spokoju, a na stole nigdy nie zabrakło chleba. Aby Wielkanoc jednoczyła i wzmacniała całą rodzinę. Niech nigdy nie zabraknie Wam tego, co w życiu najważniejsze: zdrowia, miłości i bezpieczeństwa.

Zespół RCRiPS

blank

Podobne artykuły

Back to top button