ADV
Wiadomości

Promesa na zakup nowego pojazdu strażackiego dla OSP Jaworsko

31 marca 2023 r. przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni jednostka OSP Jaworsko otrzymała promesę na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Galeria zdjęć <==

W spotkaniu wzięli udział sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Włodzimierz Bernacki, Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz oraz posłowie: Józefa Szczurek-Żelazko, Anna Pieczarka, Wiesław Krajewski i Piotr Sak.

Na zakup nowego pojazdu strażackiego Gmina pozyskała dotację z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości 75 000, 00 złotych oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na kwotę ponad 475 000, 00 złotych. Wkład własny będzie stanowił ponad 400 000, 00 złotych.

– Cieszę się że Gmina Dębno po raz kolejny otrzymała dofinansowanie na nowy wóz strażacki. To ważne, aby strażacy z gminy Dębno posiadali nowoczesne wozy strażackie, które poprawiają sprawność jednostek oraz skuteczność działań podczas wielu akcji.

Odpowiednie oraz profesjonalne wyposażenie w sprzęt wpłynie na poprawę poziomu bezpieczeństwa mieszkańców gminy Dębno – podkreśla Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który równocześnie dziękuje za przekazane środki.

Gmina Dębno

Podobne artykuły

Back to top button