ADV
Wiadomości

Światowy Dzień Zdrowia i Pracownika Ochrony Zdrowia

7 kwietnia przypada Światowy Dzień Zdrowia. Dzień ten upamiętnia rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia. W tym roku jest to już 75 rocznica powstania WHO – międzynarodowej organizacji, której zadaniem jest podnoszenie standardów opieki zdrowotnej, w szczególności w biednych krajach, pomoc humanitarna, ale także promowanie zdrowia, zapobieganie chorobom czy ustalanie składu leków oraz jakości żywności.

Motywem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia 2023 jest hasło: “zdrowie dla wszystkich”.

Pamiętajmy o tym, że przypadający 7. kwietnia Światowy Dzień Zdrowia to również Światowy Dzień Pracownika Ochrony Zdrowia.  To dzięki pracownikom ochrony zdrowia na całym świecie, możliwe są zmiany na rzecz poprawy zdrowia i jakości udzielanych świadczeń.

Z tej okazji pragniemy złożyć głębokie wyrazy uznania wszystkim pracownikom medycznym, niemedycznym i administracyjnym, życząc jednocześnie wszelkiej pomyślności, nieustającej motywacji do działania oraz wytrwałości i odwagi w trosce o zdrowie fizyczne i psychiczne pacjentów.

Życzymy Wam i Waszym bliskim zdrowia, tak bardzo dziś potrzebnego, a także wiary w przyszłość i drugiego człowieka.

Dziękujemy za wysiłek, poświęcenie i wielkie serce w wykonywaniu trudnej, a zarazem odpowiedzialnej pracy. Niech zawsze otacza Was serdeczność i życzliwość tych, których spotykacie na swojej drodze.

SPZOZ Brzesko

blank

Podobne artykuły

Back to top button