Wiadomości
Trending

Rolnicze protesty w Brzesku i Bochni przeciwko „piątce dla zwierząt” / 21 października 2020 r.

W środę 21 października 2020 r. w całej Polsce odbyły się kolejne protesty rolników zrzeszonych i sympatyzujących z Agrounią. Także rolnicy z Brzeska i Bochni protestowali przeciwko rządowej ustawie zakazującej między innymi hodowli zwierząt futerkowych i radykalnie ograniczającej możliwość dokonywania uboju rytualnego.

W Powiatach: Bocheńskim oraz Brzeskim protest polegał na przejeździe kolumny kilkudziesięciu oflagowanych ciągników rolniczych, od miejscowości Gorzków (Gmina Bochnia) do ronda na obwodnicy Brzeska, a następnie do ulicy Wiśnickiej w Bochni (obwodnica Bochni) i powrót tą samą trasą na parking w Gorzkowie. Utrudnienia trwały od godziny 10.00 do 15.00 i mocno sparaliżowały ruch w okolicy Brzeska oraz Bochni.

Rolnicy protestowali w regionie tarnowskim także m.in. na drodze 977 (Poręba Radlna-Gromnik) oraz na drodze krajowej 73 – obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej.

Protestujący podkreślają, że przyjęcie ustawy byłoby bardzo niekorzystne dla wszystkich rolników w Polsce, w związku z czym protesty będą organizowane do skutku.

Blokady dróg nie są jedynym wyrazem niezadowolenia z noweli ustawy o ochronie zwierząt. Rolnicy, w ramach akcji trwającej od kilku dni, odwiedzają domy i biura polityków, którzy poparli ustawę, zostawiając im w wyrazie „podziękowania” obornik i słomę oraz transparenty głoszące „Tu mieszka zdrajca polskiej wsi”.

Dziękujemy naszemu czytelnikowi za nadesłany materiał video.

Natężenie ruchu. godz 12.00

Foto i Video Krzysztof Czyż

IB / farmer.pl

VIDEO

ZDJĘCIA

MIEJSCA PROTESTÓW

Lista będzie na bieżąco aktualizowana

Śląskie
– powiat Żywiecki
– powiat kłobucki (Częstochowa) Waleńczów…

Opublikowany przez Agrounia Wtorek, 20 października 2020

MAPA PROTESTÓW

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast