ADV
Wiadomości
Trending

Rolnicze protesty w Powiecie Brzeskim / 9 lutego 2022 r.

W środę 9 lutego 2022 roku w godzinach 8.00 do 19.00 na terenie Powiatów Wielickiego, Krakowskiego, Proszowickiego, Brzeskiego i Bocheńskiego odbędzie się protest rolników popierających Agrounię. Akcja protestacyjna będzie obejmowała bardzo wolny przejazd kolumny ciągników rolniczych drogami wojewódzkimi i krajowymi, a także postoje kolumny i wystąpienia publiczne działaczy.

Organizatorzy deklarują, że w protestach może wziąć udział nawet 150 traktorów. Wg organizatorów będzie to jedna z 50 grup protestujących rolników.

Na terenie Powiatu Brzeskiego utrudnienia mogą wystąpić na drodze wojewódzkiej 768 (Odcinek Koszyce – Brzesko), zjazdu z autostrady w ciągu drogi krajowej 75 oraz drogi krajowej nr 94 od ronda w kierunku Bochni.

Zgromadzenie polegać będzie na przejeździe kolumny traktorów na trasie Niepołomice- Kraków- Igołomia-Nowe Brzesko- Koszyce- Brzesko- Bochnia-Kłaj-Niepołomice.

Przejazd kolumny ciągników rolniczych może wiązać się z poważnymi utrudnieniami w ruchu, dlatego też warto śledzić natężenie ruchu np. za  pomocą Map Google oraz w miarę możliwości unikać tras po których będzie przejeżdżała kolumna.

Jaki jest powód rolniczych protestów?

– Chcemy zwrócić uwagę mieszkańców miast na problemy producentów żywności. To nas dotykają one najpierw, ale w następnej kolejności odczują je mieszkańcy miast płacąc więcej za żywność – tłumaczył w poniedziałek w Lublinie lider Agrounii Michał Kołodziejczak.

Wskazał na rosnące koszty produkcji, a w szczególności ceny nawozów mineralnych.

HARMONOGRAM PRZEJAZDU

GDZIE: Niepołomice- Igołomia Wawrzeńczyce- Nowe Brzesko- Koszyce- Brzesko- Bochnia-Kłaj- Niepołomice (Drogi Krajowe K 75, 94, 75 oraz Drogi wojewódzkie 964, 768)

O KTÓREJ: godz. 8:00 konferencja, godz. 9:00-19.00 przejazd

Wcześniejsze protesty zwolenników AGROUNII w Powiecie Brzeskim

Rolnicze protesty organizowane przez Agrounię na terenie Powiatu Brzeskiego I Bocheńskiego w 2020 i 2021 r. mocno paraliżowały ruch na drodze krajowej nr 94 oraz obwodnicy Brzeska.

O tamtych protestach pisaliśmy w materiale:

Rolnicze protesty w Brzesku i Bochni przeciwko „piątce dla zwierząt” / 21 października 2020 r. <==

Rolnicy protestowali na drodze krajowej Bochnia-Brzesko / 24 sierpnia 2021 r. <==

Fot. PAP/Przemysław Piątkowski

IB

blank

Podobne artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button