ADV
Wiadomości
Trending

Rozstrzygnięte referendum strajkowe w CANPACK FIP

Rozstrzygnięte referendum strajkowe w CANPACK FIP w Brzesku. Zarząd zgodzi się na podwyżki czy wybuchnie pierwszy strajk w historii spółki?

Załoga CANPACK FIP zrzeszona w młodym związku zawodowym Inicjatywa Pracownicza z sukcesem zakończyła organizację referendum strajkowego w czwartek 23 maja 2024 r.

Pracownicy mogli zagłosować w sprawie podwyżki pensji o średnio 14.4 procent. Referendum zostało przeprowadzone w dwóch oddziałach firmy: w Brzesku i Dębicy. Frekwencja wyniosła 66.11 procent – znacznie więcej niż w wyborach na radnych i burmistrzów w tych miastach. Za strajkiem w sprawie podwyżki zagłosowało 92.22 procent pracowników biorących udział w referendum strajkowym.

W poniedziałek 27 mają 2024 r. związkowcy przedstawią oficjalnie wynik referendum dyrekcji CANPACK FIP. Będzie to spotkanie ostatniej szansy dla zarządu firmy. Inicjatywa Pracownicza z determinacją broni prawa do godnej pensji i już oficjalnie ma za sobą większość załogi. Jeśli spółka nie zgodzi się na podwyżkę, bierze odpowiedzialność za ryzyko destabilizacji zamówień – związek przejdzie do organizacji pierwszego strajku w historii CANPACK FIP.

OZZ Inicjatywa Pracownicza

Podobne artykuły

Back to top button