ADV
Wiadomości

Ruszyło przedszkole integracyjne w Strzelcach Małych / zdjęcia

Od 1 września 2021 r. działa pierwsze w gminie Szczurowa przedszkole integracyjne. Z placówki korzysta 20 dzieci. Przedszkole jest częścią nowego zespołu oświatowego, który tworzy wspólnie z gminny żłobkiem w budynku dawnej szkoły w Strzelcach Małych.

W przedszkolu na dzieci czeka sala z nowym wyposażeniem, między innymi z interaktywną tablicą i podłogą. Znajdująca się w budynku kuchnia przygotowuje dla wychowanków 4 posiłki dziennie. Maluchami zajmuje się wykwalifikowana kadra pedagogiczna, między innymi tyflopedagog, psycholog, specjalista terapii pedagogicznej, logopedzi, oligofrenopedagodzy. Placówką zarządza dyrektor Urszula Polowiec.

Dzieci mają zapewniony bogaty program edukacyjny — zajęcia rytmiczne, gimnastykę korekcyjną, zajęcia teatralne czy zajęcia logopedyczne dla całej grupy. Dzięki zaangażowaniu samorządu Gminy Szczurowa w przedszkolu jest realizowany program Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka finansowany z budżetu gminy oraz programu Maluch+.

Na zewnątrz budynku przygotowano plac zabaw z różnymi atrakcjami, w tym z zabawkami dla dzieci niepełnosprawnych. Rodzice mogą skorzystać z dużego parkingu przy budynku. Cały kompleks jest objęty monitoringiem, na dachu zostały zamontowane panele fotowoltaiczne, a podczas upałów będzie działać klimatyzacja.

Przedszkole integracyjne jest częścią nowego zespołu oświatowego, który tworzy razem z gminnym żłobkiem. Nowa placówka została zlokalizowana w budynku po byłej szkole podstawowej w Strzelcach Małych. Remont i adaptacja obiektu na potrzeby gminnego żłobka i przedszkola kosztował blisko 2,6 miliona złotych, z czego 637 tysięcy złotych pochodzi ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, 561 tysięcy złotych stanowi dotacja z rządowego programu „MALUCH+”, 380 tysięcy złotych to środki z PFRON.

Galeria zdjęć <==

UG Szczurowa

Podobne artykuły

Back to top button