ADV
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Rzezawa / Dachowanie na A4. Nastolatka z poważnym urazem nogi trafiła do szpitala / 20 października 2020

20 października 2020 r. późnym wieczorem, na 461 kilometrze tarnowskiego odcinka autostrady A4 w miejscowości Rzezawa doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku. Przed 21.00 przemierzający trasę prawym pasem mieszkaniec województwa śląskiego, jadąc Fordem S-Max w stronę Tarnowa, dostrzegł zbyt późno poprzedzającą go Skodę Favorit i chcąc zapobiec zderzeniu podjął manewr wyprzedzania. Niestety był już tak blisko, że nie zdołał bezpiecznie go wykonać i uderzył w poprzedzający go pojazd. Siła uderzenia sprawiła, że wytrącona z toru jazdy skoda została przemieszczona na pas awaryjny, dalej do rowu, po czym kilkukrotnie dachowała, obracając się wokół własnej osi. Ostatecznie samochód zatrzymał się w pozycji kołami do góry w rowie.

Wszystko to wyglądało zatrważająco, tym bardziej, że kierowcą samochodu była mieszkanka powiatu brzeskiego, jadąca z dziećmi w wieku 5 i 13 lat.

I to właśnie jedna z jej córeczek ucierpiała najbardziej. Nastolatka z poważnym urazem nogi przetransportowana został najpierw do szpitala w Brzesku, a następnie do Krakowa.

Na miejscu zdarzenia pracowali tarnowscy policjanci z ruchu drogowego, którzy wykonali wszelkie niezbędne czynności do dokładnego wyjaśnienia okoliczności i przyczyn zdarzenia. Przebadali również obydwoje kierowców. Ani jadąca skodą pani, ani kierowca forda nie spożywali wcześniej alkoholu. Postępowanie w sprawie wypadku, zgodnie z właściwością miejscową poprowadzi teraz Komenda Powiatowe Policji w Bochni.

KMP Tarnów

Dachowanie na autostradzie

Wczoraj późnym wieczorem, na 461 kilometrze tarnowskiego odcinka autostrady A4 w…

Opublikowany przez Tarnowska Policja Środa, 21 października 2020

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast