ADV
WiadomościWideo
Trending

Samotny wilk na pograniczu Porabki Iwkowskiej i Wojakowej / video

W piątek 22 marca 2024 r. na naszą skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy video z samotnym wilkiem jaki został zaobserwowany przez mieszkańców. Zwierzę pojawiło się blisko domów na pograniczu Porabki Iwkowskiej i Wojakowej.

Wilki najczęściej są płochliwe i unikają kontaktu z ludźmi, nawet, jeśli zbliżają się do siedzib ludzkich, to jest to przejaw ich naturalnego instynktu, którym kierują się w poszukiwaniu jedzenia. Najczęściej, jeśli podchodzą w nocy w pobliża siedzib, to ludzie nawet o tym nie wiedzą. Jednak wilki, podobnie jak każde inne dzikie zwierzęta, mogą zachować się nieobliczalnie, jeśli są wystraszone, chore lub zranione, a szczególnie wówczas, gdy zostaną oswojone – dokarmiane i przyzwyczajane do pobytu blisko siedzib ludzkich.

O tym że w okolicy nie brakuje wilków i innych dosyć egzotycznych dzikich zwierząt pisaliśmy w 2020 r.

Wilki w Lipnicy Dolnej! <==

Od kilku lat myśliwi obserwują wzrastającą obecność dosyć egzotycznych do niedawna jenotów oraz wilków. Przykładem są tereny Gminy Żegocina w Powiecie Bocheńskim, gdzie w latach 2017 oraz 2020 zaobserwowano te drapieżniki. Wg informacji jakie uzyskaliśmy od jednego z myśliwych – wilki są też obserwowane na terenie Powiatu Brzeskiego na terenie Gminy Brzesko – m.in. w lesie okocimskim i szczepanowskim. ale myśliwi nie informują o tym szerzej, aby nie wzbudzać niepotrzebnej paniki.


video – nadesłane
IB

Podobne artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button