Wiadomości
Trending

Ślisko i niebezpiecznie na autostradzie A4 na węzłach Brzesko i Bochnia /25 czerwca 2020 r.

Czwartek 25 czerwca 2020 r. nie należał do najspokojniejszych. Strażacy musieli kilkakrotnie interweniować do zdarzeń drogowych – m.in. na autostradzie A4.

W godzinach porannych na autostradzie A4 (455 km na wysokości miejscowości Proszówki) pas w kierunku Krakowa, w okolicy węzła Bochnia doszło do zderzenie samochodu ciężarowego przewożącego piwo z pojazdem służby autostradowej, który zabezpieczał miejsce prac prowadzonych przy oznakowaniu poziomym autostrady. W wyniku zdarzenia całkowicie została zniszczona przyczepa z oznakowaniem w postaci strzały świetlnej oraz poważnie uszkodzony został samochód który ją holował. Na szczęście przyczepa wzięła na siebie całe uderzenie i w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Z uszkodzonej ciężarówki wysypały się na jezdnie puszki z piwem. Na miejscu działania prowadzili strażacy z JRG Bochnia oraz OSP KSRG Bogucice, a także Policja i służba autostradowa.

W godzinach wieczornych strażacy zostali zadysponowani do kolejnego zdarzenia drogowego na autostradzie A4 (466 km, na wysokości miejscowości Jasień) pas w kierunku Tarnowa, tuż przed węzłem autostradowym Brzesko. Na miejscu okazało się, że samochód osobowy uderzył w bariery energochłonne. Elementy samochodu znajdowały się na obu jezdniach. Osoba kierująca pojazdem nie odniosła żadnych obrażeń. Do zdarzenia doszło  Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uprzątnięciu jezdni z pozostałości powypadkowych. W działaniach brali udział strażacy JRG Brzesko, JRG Bochnia, OSP KSRG Szczepanów, ZRM, Policja oraz zarządca autostrady. Na czas prowadzenia akcji droga była zablokowana i utworzył się kilkukilometrowy korek.

foto OSP Szczepanów
IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast