ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Śmiertelne potrącenie pieszego na autostradzie A4

Z czwartku na piątek w nocy miało miejsce śmiertelne potrącenie pieszego na tarnowskim odcinku autostrady w Nowych Żukowicach w kierunku Krakowa. Autostrada na czas wykonania oględzin, przez kilka godzin była całkowicie zablokowana.

Po godzinie drugiej w nocy dyżurny tarnowskiej komendy został powiadomiony najpierw o pieszym znajdującym się na poboczu autostrady w kierunku Krakowa, a później w kolejnym zgłoszeniu o potrąceniu pieszego. Na miejscu pojawili się strażacy z Dębicy, policjanci oraz zespół ratownictwa medycznego. Niestety 34-letni pieszy mieszkaniec województwa podkarpackiego zginął na miejscu w wyniku poniesionych obrażeń. Na miejsce przybył również prokurator, który nadzorował czynności. Autostrada na kilka godzin została całkowicie zablokowana. Policjanci ruchu drogowego z Dębicy na węźle w Dębicy zamknęli autostradę w kierunku Tarnowa i wszystkich kierowali objazdem starą drogą DK 94 do węzła w Tarnowie, gdzie można było kontynuować jazdę autostradą w kierunku Krakowa. W tym czasie zespół dochodzeniowo-śledczy na miejscu mógł wykonać niezbędne czynności. Ciało mężczyzny zostało przetransportowane do Zakładu Patomorfologii w Tarnowie, gdzie będzie przeprowadzona sekcja zwłok, natomiast autobus będzie poddany oględzinom w stacji diagnostycznej. 33-letni kierowca autobusu w chwili wypadku był trzeźwy.

Teraz już zostało wszczęte postępowanie w sprawie śmiertelnego wypadku na autostradzie, a biegli z zakresu medycyny sądowej oraz wypadków komunikacyjnych, po analizie zebranego materiału, wypowiedzą się na temat okoliczności i szczegółów tej tragedii.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Back to top button