ADV
Kultura
Trending

Spotkanie autorskie z Barbarą Sadurską wokół książki „Bajka, Bajeczka” / zdjęcia i video

Spotkania autorskie z Barbarą Sadurską w brzeskiej bibliotece po ukazaniu się kolejnych jej książek to już pewna tradycja. Niezmiennie przyjemna jest także atmosfera tych wydarzeń – przyjacielska, ciepła, akceptująca. Tym razem okazją do spotkania (się) była najnowsza powieść „Bajka, Bajeczka”. Rozmowy o literaturze prowadził duet dwóch znakomitych pisarek – Barbara Sadurska. Pisarka i Sabina Jakubowska – co również jest już biblioteczną tradycją, panie jako autorki i moderatorki spotkały się już bowiem w Brzesku po raz czwarty.
Proza Barbary Sadurskiej jest wymagająca intelektualnie, głęboka, nie ma w niej banałów, zamiast tego aż kipią sensy. Audytorium, chociaż będące jeszcze przed lekturą tej powieści, w najnowsze dzieło pochodzącej z Porąbki Uszewskiej autorki zostało jednak wprowadzone bardzo łagodnie, a zarazem dokładnie, nie ujawniając przy tym tego, co najlepiej odkryć dopiero czytając. Dystopijny świat wykreowany przez Sadurską zabiera nas do alternatywnej wersji lat 80. XX wieku, problemy, które w nim wybrzmiewają, są wokół nas jednak także współcześnie. Podobnie jak w pozostałych swoich książkach Basia Sadurska porusza czytelniczki i czytelników. Poruszone, lecz także ukojone atmosferą były osoby, które wzięły udział w spotkaniu. Był czas rozmów autorki i moderatorki, czas pytań i dyskusji, autografów i indywidualnych rozmów.
Zgodnie z tradycją regularnych spotkań z obiema pisarkami w brzeskiej bibliotece odmierzamy już także czas do kolejnego takiego wydarzenia. Tymczasem „Bajka, Bajeczka” czeka na osoby chętne do wypożyczenia w Dziale Dorosłych, a razem z nią pozostałe książki autorki.
Dla tych, którzy nie byli – jest dostępne nagranie. Zapraszamy do oglądania


foto: PiMBP w Brzesku

PiMBP w Brzesku

Podobne artykuły

Back to top button