ADV
Kultura

Spotkanie z Barbarą Sadurską w brzeskiej bibliotece

W czwartek 23 stycznia 2020 r. o godz. 17:00 w Sali wystawienniczej Regionalnego centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku odbędzie się spotkanie autorskie z Barbarą Sadurska – autorką zbioru opowiadań „Mapa” (Wydawnictwo Nisza 2019), laureatką głównej nagrody na XIV Międzynarodowym Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu.

Barbara Sadurska (ur. 1974), znana w Brzesku jako Baśka Hauben. Absolwentka brzeskiego LO im. M. Kopernika, następnie ukończyła polonistykę i prawo na UJ. Związana z Brzeskiem ze względu na przyjaciół i znajomych. W 2019 r. zadebiutowała książką pt. „Mapa” (wyd. Nisza, 2019).

„Mapa” to zbiór opowiadań, których tematem jest tajemnicze powstanie i zniknięcie mapy świata, narysowanej w XV w. przez Fra Mauro i Andreasa Bianco. Jej losy zarysowane na przestrzeni kilkuset lat nierozerwalnie związane są z istotą zła. Książka została bardzo dobrze przyjęta przez krytykę, uznana przez magazyn „Polityka” za jedną z najważniejszych publikacji roku. Atmosfera nieoczywistych zakątków Brzeska pojawia się tu i ówdzie na kartach książki.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książki.

IB / PiMBP w Brzesku

 

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button