ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Sprawcy kilku włamań i kradzieży nie tylko paliwa – zatrzymani

Policjanci z komisariatu w Mościach ustali i zatrzymali sprawców włamań i kradzieży paliwa z maszyn budowlanych oraz bilonu z automatów myjni samoobsługowych, zniczomatów, a także usiłowaniu włamań do placówek handlowych. Pięciu dwudziestolatków usłyszało zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Jeden z nich został tymczasowo aresztowany.

Policjanci piony kryminalnego Komisariatu Policji w Tarnów-Zachód od kilku miesięcy pracowali nad zgłoszonymi w regionie tarnowskim włamaniami i kradzieżami paliwa, a także bilonu z myjni samochodowych samoobsługowych. Intensywna praca operacyjna pozwoliła na wytypowanie osób z regionu tarnowskiego, którzy mogli dokonywać tych włamań. Kolejne tygodnie skutkowały zgromadzeniem materiału dowodowego, z którego wynikało, że wytypowani mężczyźni w różnych składach osobowych dokonywali włamań do zbiorników maszyn budowlanych i kradli z nich olej napędowy. Policjanci udowodnili im przestępstwa od września 2022 roku. Teren przestępczej działalności był bardzo duży. Pięciu mężczyzn z terenu powiatu tarnowskiego i nowosądeckiego działając w różnych składach osobowych skradło ponad 900 litrów oleju napędowego z obu powiatów na łączną kwotę ponad 7000 złotych. Tarnowscy policjanci dodatkowo udowodnili mężczyznom włamania do placówek handlowych i kradzieży elektronarzędzi, a także usiłowania włamań do obiektów handlowych na terenie obu powiatów. Mężczyźni wyspecjalizowali się również do opróżniania kasetek samoobsługowych myjni samochodowych, a także zniczomatów. Skradziony bilon został oszacowany na kwotę niemalże 7000 złotych.

Mężczyźni w wieku od 18 do 20 lat z powiatu tarnowskiego i nowosądeckiego na wstępnej weryfikacji zgłoszeń usłyszeli 7 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Wszyscy zostali doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, która wobec czwórki zastosowała środki wolnościowe w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. Dwudziestolatek z powiatu tarnowskiego został doprowadzony przed oblicze tarnowskiego sądu, który analizując zebrany materiał dowodowy zastosował wobec niego 3-miesięczny tymczasowy areszt.

Sprawa jednak ma charakter rozwojowy i tarnowscy policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów dla podejrzanych.

Za naruszenie zapisów kodeksu karnego określonych w artykułach 278 i 279 grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

policja.gov.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button