ADV
Powiat BocheńskiWiadomości

Tysiąc pięćsetny poród w bocheńskim szpitalu!

Filipek z Łąkty Dolnej to chłopczyk, który urodził się podczas 1500. porodu, wykonanego w tym roku w bocheńskim szpitalu. Chłopiec przyszedł na świat we wtorek rano. Jego mamę odwiedził Adam Korta starosta bocheński i Jarosław Kycia, dyrektor szpitala. Towarzyszyły im dr n. med. Joanna Hurkała lekarz kierujący Oddziałem Noworodków z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Noworodka im. WOŚP i Anna Bielewicz położna oddziałowa położnictwa z blokiem porodowym.

Filipek to pierwsze dziecko Anity i Karola Kędrów. Wybór szpitala dla rodziców był oczywisty. Wiele dobrego słyszeli bowiem o bocheńskiej placówce. Pani Anita rodziła w naturalny sposób, jej pierwszy syn otrzymał 10 punktów w skali Apgar.

Z dumą muszę przyznać, że bocheńska porodówka to najlepsza placówka w regionie. Dlatego nie dziwi fakt, że na poród w niej decydują się kobiety nie tylko z Powiatu Bocheńskiego. 1500 porodów to imponujący wynik, za co dziękuję personelowi. Gratuluję również Pani Anicie i Panu Karolowi z Łąkty Dolnej, szczęśliwym rodzicom Filipka, naszego nowego mieszkańca Bocheńszczyzny. Niech rośnie zdrowy i szczęśliwy — podkreśla Adam Korta, starosta bocheński

Rodzice Filipka otrzymali prezenty od starosty i dyrekcji szpitala. Był także czek na 1500 zł ufundowany przez gospodarza powiatu bocheńskiego.

Prezent otrzymali także rodzice dziecka, które przyszło na świat godzinę później. To Leonek Dydek z Królówki. [sk]

blank

Podobne artykuły

Back to top button