ADV
Wiadomości

Sterkowiec – ciężarówka na barierach na autostradzie A4 / 18 lutego 2022 r.

W piątek 18 lutego 2022 r. około godziny 9 rano na 474 km autostrady A4 w kierunku Tarnowa (na wysokości miejscowości Sterkowiec) doszło do wystrzelenie przedniej lewej opony w samochodzie ciężarowym. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery oddzielające pasy ruchu. Rozsypana ziemia i elementy metalowe bariery energochłonnej zostały wyrzucone na przeciwny pas ruchu i uszkodziły karoserię nadjeżdżającego opla. Utrudnienia w dalszym ciągu trwają — nawet do godz. 16.00.

– O godzinie 9:12 zostaliśmy zadysponowani samochodem GBARt 1/10 do pomocy JRG które działało już przy zdarzeniu na autostradzie A4 474 km.

Po dojeździe nasze działają polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uprzątnięciu zalegającej ziemi z jezdni, wypompowywaniu paliwa z dziurawego zbiornika – informują strażacy z OSP Szczepanów.

Po usunięciu uszkodzonej ciężarówki, pracownicy obsługi autostrady przystąpią do naprawy uszkodzonych elementów. Utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny 16.00.

W działaniach brały udział 5x JRG Brzesko, OSP KSRG Szczepanów, Policja, Inspekcja Transportu Drogowego oraz Zarządza Autostrady.


foto: Tarnowska Policja
IB / OSP Szczepanów Tarnowska Policja

blank

Podobne artykuły

Back to top button