ADV
Wiadomości
Trending

Strażacy z OSP Jadowniki podsumowali 2023 rok

Wkroczyliśmy w rok 2024 zatem tradycyjnie pora na podsumowanie ubiegłego.

Mijający rok okazał się dużo bardziej pracowity pod względem wyjazdów do akcji ratowniczo-gaśniczych od poprzedniego (72 wyjazdy w 2022 r.). Dźwięk syreny alarmowej odezwał się 116 razy. Nasi strażacy interweniowali przy 7 pożarach, 90 miejscowych zagrożeniach, 11 alarmach fałszywych oraz 8 razy zabezpieczaliśmy rejon miasta Brzeska pod nieobecność zastępów PSP. Trzy krotnie uczestniczyliśmy w ćwiczeniach organizowanych przez Komendę Powiatową PSP. Przeprowadzona została także jedna kontrola gotowości bojowej zakończona oceną pozytywną.

W ubiegłym roku druhny i druhowie uczestniczyli w kursach i szkoleniach :
🔺szkolenie z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy (2 osoby)
🔺szkolenie podstawowe Strażaków OSP (2 osoby)
🔺recertyfikacja z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy (2 osoby)

W 2023 roku nasi strażacy byli obecni na wszystkich ważnych uroczystościach patriotycznych i kościelnych a także pomagali w zabezpieczeniu wielu wydarzeń sportowych i kulturalnych w naszej okolicy. Tradycyjnie w miesiącu grudniu nasza remiza stała się centrum dystrybucji w ramach akcji „szlachetna paczka”.

W ubiegłym roku udało się zorganizować jedną akcje honorowego krwiodawstwa i pozyskano 12.5 litrów krwi.

Warto nadmienić iż przy naszej jednostce prężnie działa Dziecięca Drużyna Pożarnicza licząca 30 dzieciaków, która w ramach spotkań przygotowuję się do ogólnopolskiej olimpiady DDP w Wieruszowie zaplanowaną na czerwiec 2024.

W ubiegłym roku nasi strażacy wzięli udział w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych zajmując odpowiednio w kategorii seniorek II miejsce natomiast seniorów III. Do sukcesów można również dopisać III miejsce naszego druha w zmaganiach strażaków w narciarstwie alpejskim.

Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, Sołtysa Jadownik, MSWiA w ubiegłym roku poczyniono zakup sprzętu niezbędnego w czasie działań ratowniczo-gaśniczych( min. sprzęt do ratownictwa wysokościowego, ubrania specjalne, hełmy oraz obuwie specjalne).

Na koniec w imieniu wszystkich strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Jadownikach chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom naszej miejscowości oraz sympatykom naszej jednostki za okazywaną życzliwość i wsparcie.

„Oby Nowy Rok 2024 dla nas wszystkich był lepszy i spokojniejszy od tego poprzedniego”.

ze strażackim pozdrowieniem druhny i druhowie OSP Jadowniki.


foto: OSP Jadowniki
OSP Jadowniki

blank

Podobne artykuły

Back to top button