ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Zamaskowani bohaterowie nadal w akcji!

Kilkadziesiąt studentek i studentów Pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie niemal od początku walki z epidemią koronawirusa uczestniczy w niej na „pierwszej linii frontu”. Młodzi ludzie pracują jako wolontariusze pomagając etatowym pracownikom placówek ochrony zdrowia w tym wyjątkowo trudnym czasie. Swoją odważną i piękną postawą zasłużyli na słowa uznania i podziękowania. Pełną listę wolontariuszy zamieszczamy poniżej.

– Bardzo doceniamy to wsparcie, ponieważ są to dla nas ciężkie czasy. Jesteśmy podbudowani postawą tych młodych ludzi, którzy w tej wyjątkowej i niełatwej sytuacji wykazali się nie tylko profesjonalizmem, ale także empatią i bezinteresowną chęcią niesienia pomocy, tak ważnymi w przyszłej pracy w zawodzie medycznym – mówi prezes Zespołu Przychodni Specjalistycznych, lek. med. Jarosław Kolendo.

Prezes największej miejskiej przychodni wystosował nawet na ręce Rektora PWSZ list, w którym oficjalnie dziękuje Studentom i Pracownikom Uczelni za wsparcie w tym trudnym czasie.

– Bardzo dziękuję wszystkim członkom społeczności akademickiej PWSZ za postawę w trakcie walki z rozprzestrzenianiem wirusa. Słowa uznania należą się oczywiście studentom-wolontariuszom, ale także osobom, które w wolnym czasie szyły maseczki, drukowały elementy przyłbic, czy przygotowywały potrzebny placówkom ochrony zdrowia sprzęt, jak np. system monitorujący temperaturę ciała pacjentów – wymienia p.o. Rektora PWSZ, dr hab. inż Józef Kania, prof. PWSZ. – Mam nadzieję, że niebawem będziemy mogli wyrazić im naszą wdzięczność osobiście, gdy sytuacja zostanie w pełni opanowana, a studenci wrócą w mury Uczelni – dodaje.

Jedną z koordynatorek akcji wpierania placówek ochrony zdrowia jest dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. PWSZ, Prorektor ds Współpracy i rozwoju PWSZ, a także czynna zawodowo pielęgniarka.

Nasi studenci to prawdziwi bohaterowie. Należą im się wielkie brawa i słowa najwyższego uznania. Jestem dumna, że Katedra Pielęgniarstwa ma tak wspaniałych studentów. Jako pielęgniarka wiem doskonale, że praca w szpitalach, przychodniach, czy innych placówkach ochrony zdrowia jest trudna i wymagająca nawet w normalnych warunkach, a oni nie zawahali się poświęcać dla pacjentów w najtrudniejszym dla nas czasie. To wymagało wielkiej odwagi i poświęcenia. Dziękuję im za to z całego serca – mówi Prorektor PWSZ ds Współpracy i Rozwoju, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. PWSZ. – Słowa podziękowania kieruję także do moich koleżanek z Katedry Pielęgniarstwa, które koordynują akcję, Pana Rektora, który nas wspiera od początku, zaangażowanych w akcje pracowników Uczelni oraz personelu wszystkich placówek, do których trafili nasi studenci – dodaje.

Wolontariacka praca studentów to nie jedyny sposób, w jaki studenci i pracownicy PWSZ pomagają w walce z koronawirusem. Od początku wybuchu pandemii w Uczelni uszyto kilka tysięcy maseczek, które trafiły później do potrzebujących, a ponadto – korzystając z technologii 3D, drukowano części do przyłbic dla personelu medycznego. Pracownicy Katedry Elektrotechniki Wydziału Politechnicznego pod kierunkiem dr Agnieszki Lisowskiej-Lis stworzyli także – dla Szpitala św. Łukasza w Tarnowie – stanowisko do pomiaru temperatury ciała na odległość wykorzystujące minikamerę na podczerwień.

WOLONTARIUSZE

Przychodnia ZPS przy ul. Skłodowskiej-Curie
1. Aleksandra Kopeć
2. Dominika Misiak
3. Paulina Radłowska
4. Katarzyna Pięta

Przychodnia ZPS przy ul. Mostowej
1. Adrian Mazur
2. Patrycja Wąsik
3. Magdalena Sobota
4. Daria Podosek
5. Patrycja Stanuch
6. Katarzyna Ziewacz
7. Karolina Stolarz
8. Natalia Pac
9. Paulina Łomnicka
10. Agnieszka Małochleb
11. Michalina Lizak
12. Kinga Kloch

Mościckie Centrum Medyczne
1. Natalia Solak
2. Wiktoria Szczepka
3. Karolina Cetnarowska
4. Anna Pochroń

Kol-Med
1. Patrycja Łukasik
2. Anna Płaczek
3. Daria Kukla
4. Weronika Schab
5. Gabriela Jodłowska
6. Krystyna Mróz
7. Iwona Moskal
8. Katarzyna Węc

ZOL MCM
1. Kornelia Urbaś

DPS – dla przewlekle chorych somatycznie
1. Anna Skrobisz

Oddział obserwacyjno-zakaźny Dąbrowa Tarnowska
1. Paulina Ogorzelec
2. Natalia Kiwior
3. Paulina Żyła

Obiekt zbiorowej kwarantanny w Tarnowie
1. Aneta Stachnik
2. Agnieszka Piekarz

PWSZ

blank

Podobne artykuły

Back to top button