ADV
Wiadomości

Strażacy z OSP Jadowniki podsumowali rok

Miniony rok okazał się spokojniejszy pod względem wyjazdów do akcji. Ogółem 56 razy nasi strażacy wyjeżdżali do różnego rodzaju zdarzeń (19 pożarów, 33 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmów fałszywych). Dodatkowo dwa razy zabezpieczaliśmy rejon miasta Brzeska pod nieobecność zastępów PSP.

W 2020 rok zapisał się jako historyczny gdyż po raz pierwszy w naszym garażu stanął fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo. Oficjalne powitanie pojazdu nastąpiło w dniu 3 stycznia a jego zakup sfinansowany został ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości.

10 lipca kolejny pojazd zasilił tabor jednostki – był to lekki samochód Ford Transit używany dotychczas przez Szkołę Aspirantów PSP w Krakowie.

Specyficzny ubiegły rok to dostosowywanie się druhów OSP Jadowniki do wprowadzanych obostrzeń (szkolenia internetowe dotyczące działań w czasie pandemii, dezynfekcja miejsc publicznych itp). Kolejną inicjatywą jaką wykazali się nasi druhowie było wsparcie brzeskich medyków w postaci kilkukrotnego przygotowania i dostarczenia posiłków regeneracyjnych dla personelu SOR-u oraz ZRM. Strażacy z Jadownik roznosili po terenie miejscowości pakiety maseczek wielorazowych dla ludzi starszych którzy są w największej grupie ryzyka zakażeniem koronawirusem. Członkowie jednostki brali również czynny udział w roznoszeniu paczek żywnościowych dla kombatantów na terenie gminy Iwkowa i Brzesko.

We wrześniu jednostka OSP Jadowniki złożyła wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na zakup 5 kompletów ubrań ochronnych do działań bojowych. Połowę wartości wnioskowanej kwoty przekazała Gmina Brzesko co umożliwiło realizacje i przystąpienie do „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych. Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek ochotniczych straży pożarnych”. Nowo zakupione ubrania zwiększyły stopień zabezpieczenia osobistego ratowników bezpośrednio biorących udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych oraz zwiększyły gotowość operacyjną jednostki.

Ważnym aspektem który nie może zostać pominięty w naszym podsumowaniu to zajęcie II miejsca OSP w Jadownikach w okręgowym etapie XIV edycji programu „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”
W ramach środków finansowych KG PSP przeznaczonych na utrzymanie jednostek OSP KSRG, dotacji Burmistrza Miasta i Gminy Brzesko, środków własnych oraz z innych źródeł zewnętrznych, udało się wyremontować salę szkoleniową oraz szatnię.

Na koniec w imieniu wszystkich strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Jadownikach chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom naszej miejscowości za okazywaną życzliwość i wsparcie.

„Oby Nowy Rok 2021 dla nas wszystkich był lepszy i spokojniejszy od tego poprzedniego, trzymamy kciuki aby wszystko wróciło do normy”.


Foto: OSP Jadowniki
OSP Jadowniki

Wkroczyliśmy w rok 2021, zatem pora na podsumowanie ubiegłego 😊

Mijający rok okazał się spokojniejszy pod względem…

Opublikowany przez OSP JADOWNIKI Czwartek, 31 grudnia 2020

blank

Podobne artykuły

Back to top button