ADV
Wiadomości
Trending

Patryk został ciężko ranny w wypadku. Ruszyła zbiórka na wsparcie jego rehabilitacji

W czwartek 21 stycznia 2021 r. na drodze wojewódzkiej 964 w Strzelcach Małych (Gmina Szczurowa / Powiat Brzeski) doszło do tragicznego wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz ciężarowego. Życie stracił 39 letni mężczyzna, a jego 10 letni syn walczy w szpitalu o życie. Ruszyła zbiórka pieniędzy na  pomoc Patrykowi w rehabilitacji i powrocie do zdrowia.

Wypadek wstrząsnął wszystkimi. Strzelce Małe – to niewielka miejscowość w Gminie Szczurowa (Powiat Brzeski). Mieszka tu nieco ponad 500 osób. Główną arterią komunikacyjną jest droga wojewódzka biegnąca przez środek wsi. Ruch jest na niej spory i nie brakuje ciężkich samochodów ciężarowych.

Dziesięcioletni Patryk wiódł wraz ze swoimi rodzicami szczęśliwe życie: był cichym spokojnym chłopcem, obdarzonym w dużą inteligencję i wyjątkowym urokiem. Uczęszczał na lekcje tańca współczesnego i jak każdy chłopiec w jego wieku uwielbiał gry komputerowe.

Nic nie zapowiadało końca tego sielankowego życia. 21 stycznia 2021 r. był pięknym, słonecznym dniem, który Patryk chciał wykorzystać na zimowe szaleństwa. Po skończonych lekcjach online, tata odwiózł chłopca do jego babci.

Jednak ostatnią rzeczą, którą wspólnie zrobili było wyjęcie sanek z bagażnika. W następnej sekundzie w ich zaparkowany przy posesji samochód, za którym sami stoją, uderza z impetem nadjeżdżający z naprzeciwka rozpędzony tir. Tata Patryka ginie na miejscu, a chłopiec w stanie krytycznym zostaje przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Stan chłopca jest bardzo poważny. Krwotok i rozległe obrażenie wewnętrzne, obrzęk mózgu, złamania i urazy kości czaszki to tylko niektóre rzeczy z którymi przyszło się zmierzyć Patrykowi. Stan chłopca nadal określa się jako bardzo ciężki. Dopiero po jego wybudzeniu będzie można stwierdzić jak wielka jest skala problemów, które będzie musiał jeszcze pokonać.

– Wierzymy że dzięki staraniom lekarzy Patryk zostanie wreszcie wybudzony i będzie mógł rozpocząć rehabilitację. Jednak by móc to zrealizować, Patryk i jego mama potrzebują Państwa wsparcia. W ich imieniu będziemy wdzięczni za każdą wpłaconą złotówkę – apelują bliscy chłopca.

Cel zbiórki to 50 tysięcy złotych, ale dzięki hojności ludzi dobrej woli udało się zebrać już 15 450 zł (23% zaplanowanej kwoty). Zbiórkę wsparło 108 osób.

Jeżeli możesz – wspomóż zbiórkę dla Patryka i jego Mamy.

Zrzutka:

O tragicznym wypadku w Strzelcach Małych pisaliśmy w artykule:
Tragiczny wypadek w Strzelcach Małych. 40 letni mężczyzna nie żyje, jego syn walczy o życie / 21 stycznia 2021 r. <==


foto: zrzutka.pl
IB / zrzutka.pl

Podobne artykuły

Back to top button