ADV
Wiadomości
Trending

Strażacy z Poręby Spytkowskiej zorganizowali zbiórkę pieniędzy. Polska pomoc dla Australii

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Poręby Spytkowskiej zorganizowali zbiórkę pieniędzy z przeznaczeniem na pomoc druhom z odległej Australii. Czerwone od łun niebo, miliony hektarów płonących lasów i buszu, zgliszcza domów, przerażone zwierzęta i tytaniczna praca tysięcy strażaków. To codzienność na drugim krańcu kuli ziemskiej. Od kilku tygodni gigantyczne pożary buszu w Australii – uważane za jedne z największych w historii pustoszą olbrzymie połacie kontynentu. W ich wyniku zginęło co najmniej 25 osób, a także około pół miliarda zwierząt.

W serwisie pomagam.pl na którym prowadzona jest zbiórka czytamy:

– Jesteśmy grupą strażaków ochotników z województwa małopolskiego która zorganizowała się po to by pomóc strażakom niosącym pomoc w pożarach w Australii. Organizatorem zbiórki jest Ochotnicza Straż Pożarna w Porębie Spytkowskiej. (Gmina Brzesko, Powiat brzeski). Pieniądze które zbieramy zostaną przekazane na wyposażenie i sprzęt medyczny służący do ratowania ludzkiego życia, ale w tym przypadku również zwierząt ginących w pożarach. Liczymy na pomoc Ambasady Australii i Konsulatu RP w Australii w przekazaniu środków i niezbędnej pomocy. Mimo tego, że jesteśmy daleko, możemy zrobić choć tyle. Każdy grosz się liczy! – apelują druhowie z Poręby Spytkowskiej.

Cel zbiórki został ustalony na kwotę 500 000 zł. Jak widać po zaledwie dwóch dniach zbiórki – udało się uzbierać już ponad 290 tysięcy złotych.  Jak do tej pory zbiórkę wsparło ponad 7690 osób.

Link do zbiórki w serwisie pomagam.pl <==

Wszystkie osoby dobrej woli prosimy o wsparcie tej szczytnej inicjatywy. Nawet niewielka kwota ma znaczenie.

foto: www.theaustralian.com.au

IB

Profil Facebookowy OSP Poręba Spytkowska

Pożary buszu w Australii 

Podobne artykuły

Back to top button