Region

Gmina Wojnicz. Nowy wóz strażacki trafił do Biadolin Radłowskich

OSP Biadoliny Radłowskie wzbogaciły się o nowy wóz strażacki. Inwestycja była możliwa dzięki dofinansowaniu z funduszu Ministerstwa Sprawiedliwości, które wyniosło 600 tys. zł.

Nowy wóz strażacki otrzymali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Biadolinach Radłowskich. Pojazd jest nowoczesny, świetnie wyposażony i przede wszystkim gotowy, by  z jego pomocą nieść ratunek. Zastąpi 37-letni wysłużony już samochód, który do tej pory był wykorzystywany w jednostce. 

Nowy wóz strażacki kosztował 819 852,00 zł. Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Ministerstwa Sprawiedliwości na zakup nowego wozu ratowniczo-gaśniczego w wysokości 600 tys. zł. Pozostała kwota została pokryta z budżetu gminy Wojnicz.

– To historyczna chwila. Wóz strażacki jest współfinasowany przez fundusz sprawiedliwości. Bardzo się cieszę, że w imieniu Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro mogłam oficjalnie przekazać wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Biadolinach Radłowskich. Minister Sprawiedliwości docenia prace strażaków i ich służbę, dlatego też dofinansowuje doposażanie straży pożarnych i zakup wozów strażackich. Wszystko to, aby mogli działać sprawniej i skuteczniej, zapewniając przy tym jeszcze większe bezpieczeństwo mieszkańców – mówi Marta Malec-Lech Członkini Zarządu Województwa Małopolskiego.

– Radość w naszych sercach jest ogromna. Jest to dla nas bardzo duże wyróżnienie. Mieliśmy samochód, który ma 37 lat. Nowy wóz był wyjątkowo potrzebny, biorąc pod uwagę działalność naszej jednostki – mówi Zbigniew Dudzik Prezes OSP w Biadolinach Radłowskich.

– Gdyby nie wsparcie Ministerstwa Sprawiedliwości  gmina nie mogłaby sobie pozwolić na taki wydatekmówi Tadeusz Bąk Burmistrz Wojnicza. Specjalistyczny sprzęt jest potrzebny, dzięki niemu nie tylko druhowie są skuteczniejsi w niesieniu pomocy, ale zwiększa się ich bezpieczeństwo kiedy wyjeżdżają na akcję – dodaje.

IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast