ADV
Religia
Trending

Strażacy z Powiatu Brzeskiego pamiętają o zmarłych druhach. Będą się wspólnie modlić w ich intencji

Ostatnie tygodnie przyniosły dla strażackiej braci smutne informacje o tragicznych wypadkach, w których zginęli strażacy z Małopolski. 27 września 2022 r. w czasie prowadzonych działań ratowniczych na Autostradzie A 4, zginął druh Andrzej Puskarz z OSP Balice, a jego żona została ranna. Zaledwie kilkanascie dni później 15 października 2022 r., w czasie wyjazdu gospodarczego związanego z usunięciem drzewa, zginął druh Krzysztof Michalik z OSP Byszyce, a drugi strażak wstał poszkodowany.

– W chwilach takich doświadczeń przypominamy sobie Jezusowe słowa „Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedna chwilę dołożyć do wieku swego życia?” (Mt 6,27). Istotnie w ręku Pana są nasze losy!

Dlatego mając na uwadze specyfikę strażackiej służby, jej nacechowanie wieloma niebezpieczeństwami, pragnę was drodzy druhowie zaprosić wraz z całymi rodzinami, na Mszę świętą, którą będę sprawował w intencji strażaków powiatu brzeskiego, prosząc o bezpieczeństwo i opiekę św. Floriana.

Zapraszam was do wspólnej modlitwy i zawierzenia naszej strażackiej służby, w niedzielę 30 października o godzinie 14.00 do Groty Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej.

W czasie Eucharystii będziemy również modlić za zmarłych strażaków: Andrzeja Puskarza i Krzysztofa Michalika, a także za ich rodziny – napisał w liście skierowanym do strażaków z Powiatu Brzeskiego ich kapelan ksiadz Grzegorz Sroka.

Ofiary zbierane na tacę zostaną przekazane jako pomoc dla rodzin zmarłych druhów.

– Za kilka dni rozpocznie się miesiąc listopad, czas naszej pamięci za zmarłych, tradycją już stało się, że w czwartek w oktawie Wszystkich świętych, modlimy się za zmarłych pracowników Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

W tym roku chcemy zaprosić również do wspólnej modlitwy strażaków ochotników, bo przecież stanowimy jedną rodzinę rycerzy św. Floriana.

Dlatego już dziś kieruję zaproszenie na czwartek 3 listopada na godzinę 19.00 do kościoła w Dębnie, gdzie będą najpierw wypominki, a następnie Msza święta za zmarłych strażaków powiatu brzeskiego – dodaje ksiadz Grzegorz.

Strażacy moga przesyłać na adres mailowy kapelan@straz.brzesko.pl do 2 listopada 2022 r., imiona i nazwiska zmarłych strażaków ze swoich jednostek, szczególnie tych którzy odeszli do wieczności w minionym roku.


IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button