TOPTOP
Wiadomości

Stypendia Wójta Gminy Szczurowa za bardzo dobre wyniki w nauce

29 grudnia 2019 r. w dworze Kępińskich w Szczurowej miało miejsce uroczyste wręczenie stypendiów Wójta Gminy Szczurowa za bardzo dobre wyniki w nauce dla uczniów szkół z terenu gminy Szczurowa. Pomysłodawcą wprowadzenia programu pn. „Stypendium Wójta Gminy Szczurowa” w naszej gminie był Wójt Zbigniew Moskal. Stypendium zostało przyznane 25 uczniom z klas VI – VIII którzy w roku szkolnym 2018/2019 osiągnęli wysokie wyniki w nauce – średnia ocen od 5,20 i wyżej.

W spotkaniu udział wzięli rodzice nagrodzonych stypendystów, Przewodniczący Rady Gminy Szczurowa Marek Biernat, Wiceprzewodniczący Rady Tomasz Dobosz i Andrzej Fiołek, Przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia, Oświaty, Opieki Społecznej, Kultury i Sportu Mariusz Antosz oraz Dyrektor GCKCziS Szymon Witek.

Drodzy Stypendyści, Szanowni Rodzice, Szanowni Państwo,

Prezydent republiki Południowej Afryki, działacz na rzecz praw człowieka, laureat Pokojowej Nagrody Nobla – Nelson Mandela powiedział: „Edukacja jest najsilniejszą bronią, której możemy użyć, aby zmienić świat”.

Edukacja odgrywa bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Główną jej funkcją jest przygotowanie go do życia w ciągle zmieniającym się świecie. Kształtuje ona jego osobowość, pozwala na rozwój zainteresowań, nabycie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, odnalezienia sensu życia. Dlatego tak ważne jest stworzenie uzdolnionej młodzieży klimatu inspirującego do rozwoju i sprzyjającego rozwojowi ciekawości poznawczej.

Nadawanie kierunku działaniom uczniów jest gwarantem ich sukcesu. W zapewnieniu najlepszych warunków rozwoju naszych dzieci, podkreślam ogromną rolę szkoły, rodziców oraz samorządu. Wspieranie uczniów szczególnie uzdolnionych jest bardzo ważnym zadaniem naszej gminy na nadchodzące lata. W związku z tym, podjąłem decyzję o utworzeniu programu stypendialnego, mającego na celu wspieranie uczniów szczególnie uzdolnionych.  W tym miejscu pragnę podziękować radnym gminy Szczurowa za jednogłośne przyjęcie do realizacji uchwały, co świadczy o tym, że wszystkim nam zależy na rozwoju edukacji i nagradzaniu wysiłków młodych ludzi w naszej gminie. Wsparcie to będzie stanowić formę nagrody za osiągnięcia, a także motywację do osiągania jak najwyższych wyników w przyszłości. W dniu dzisiejszym Stypendium Wójta Gminy Szczurowa za wyniki w nauce przyznane zostanie 25 uczniom, którzy w roku szkolnym 2018/2019 osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Wyrażam głęboką nadzieję, że z każdym kolejnym rokiem liczba uczniów, którzy otrzymają stypendia będzie coraz większa.

Serdecznie gratuluję wszystkim uczniom, którzy dzisiaj po raz pierwszy odbierają stypendia. Wiem, że za tymi sukcesami stoi ciężka i wytrwała praca, która jest dowodem dojrzałości i odpowiedzialności.

Gratulacje i podziękowania kieruję do Was, drodzy rodzice. Życzę, abyście dla Waszych dzieci byli zawsze przykładem do naśladowania, źródłem siły i wytrwałości, a Wasze dzieci były dla Was zawsze powodem do dumy.

Dziękuję dyrektorom, nauczycielom i wychowawcom za trud włożony w kształtowanie i rozwijanie talentów młodych ludzi. Życzę, aby Państwa aktywna i twórcza postawa znajdowała uznanie w oczach uczniów i była źródłem osobistej satysfakcji.

Drodzy stypendyści, mam nadzieję, że otrzymane wyróżnienia będą motywacją do dalszego rozwoju, staną się impulsem do pracy i jeszcze większego zaangażowania oraz pomogą w realizacji Waszych marzeń i aspiracji. Niech nauka będzie dla Was nie tylko formą spełnienia ambicji, ale przede wszystkim wspaniałą przygodą dającą wiele zadowolenia i wyznaczającą życiowe cele – powiedział w swoim przemówieniu Wójt Zbigniew Moskal.

Stypendia otrzymali:

Szkoła Podstawowa w Niedzieliskach:
Gabriel Dadej, Maciej Hudyma, Sylwester Kania, Roksana Palej, Oliwia Pudełko.

Szkoła Podstawowa w Strzelcach Wielkich:
Adrian Berner.

Szkoła Podstawowa w Szczurowej:
Aleksandra Bernady, Julita Czarny, Krzysztof Dzień, Justyna Guzek, Zuzanna Klimaj, Julia Nosal, Karolina Rzepka, Paweł Szczypuła.

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Uściu Solnym:
Julia Czajka, Kacper Czajka, Aleksandra Dąbrowska.

Szkoła Podstawowa w Woli Przemykowskiej:
Magdalena Biś, Kamil Giza, Anna Gulik, Remigiusz Mazur, Zuzanna Nowak, Gabriela Padło.

Szkoła Podstawowa w Zaborowie:
Karol Bratko, Anna Wodka.

szczurowa.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast