ADV
Sport
Trending

Sukces brzeskich lektorów podczas diecezjalnego finału XVII Mistrzostw LSO w Piłce Nożnej Halowej

Ministranci z Siennej, lektorzy młodsi z parafii św. Jakuba z Brzeska i lektorzy starsi z Radgoszczy Krzywdy zwyciężyli w XVII Mistrzostwach LSO Diecezji Tarnowskiej w piłce nożnej halowej.

Galeria zdjęć / Tarnowski Gość Niedzielny <==

W sobotę 27 kwietnia 2024 r. w Brzesku zostały rozegrane mecze diecezjalnego finału XVII Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej. Rano uczestnicy rozgrywek modlili się w sanktuarium św. Jakuba w Brzesku.

Mecze zostały rozegrane w trzech kategoriach wiekowych: ministrantów, lektorów młodszych i lektorów starszych.

Wśród ministrantów w tym roku triumfowali piłkarze z parafii w Siennej. Na turniej przyjechali ze swoim opiekunem sportowym Januszem Jurkowskim, nauczycielem wychowania fizycznego w Gródku nad Dunajcem.

– Chłopcy są fantastyczni! Cieszy przede wszystkim to, że im się chce, a przy tym słuchają trenera i mają w sobie dużo pokory. Gra w piłkę i tworzenie drużyny to dla nich nie tylko szansa na rozwój fizyczny, to także szkoła wzmacniająca psychikę, ducha, ucząca walki, nie poddawania się, stawiania czoła trudnościom. A przy tym daje dużo radości – dodaje pan Janusz.

Eryk Kuźma, kapitan drużyny z Siennej, jest ministrantem od dwóch lat.

– Mamy już w kolekcji puchary za zajęcie pierwszych miejsc w rozgrywkach niższego szczebla, a także tytuły króla strzelców. Mi osobiście gra w piłkę daje dużo szczęścia i motywację do działania – mówi Eryk.

Drugie miejsce przypadło ministrantom z parafii Nawiedzenia NMP z Nawojowej, a trzecie zdobyli chłopcy z parafii św. Jana Chrzciciela w Radłowie.

Najlepszym zawodnikiem został Kacper Chełmecki z drużyny z Radłowa, królem strzelców Kacper Świderski z Siennej, a najlepszym bramkarzem Karol Wróbel z Nawojowej.

Zaciętej walki nie brakowało w grupie lektorów młodszych. Złoty puchar i tytuł mistrza zdobyli lektorzy z parafii NMP Matki Kościoła i św. Jakuba z Brzeska. Dawid Okas, kapitan drużyny, podkreśla, że wygrany mecz finałowy dał całej drużynie wiele radości.

– Gramy dla frajdy! A że po raz pierwszy wygraliśmy turniej diecezjalny, tym bardziej się cieszymy ze zwycięstwa – mówi kapitan z Brzeska.

W tej grupie II miejsce zajęli lektorzy z parafii św. Michała Archanioła w Ujanowicach, a III drużyna z parafii św. Elżbiety w Starym Sączu.

Najlepszym zawodnikiem został Przemysław Łubik ze Starego Sącza, tytuł króla strzelców przypadł Miłoszowi Jasiurkowskiemu ze Starego Sącza. Najlepiej w tej grupie bronił Kacper Świerczek z Brzeska i on został najlepszym bramkarzem.

Jak mówią organizatorzy, to nie wielkomiejskie parafie w diecezji wystawiają zwycięskie później drużyny, ale małe wspólnoty, w których istnieje większa niż w miastach integracja młodych ludzi z parafią. Pokazał to finał w grupie lektorów starszych. I miejsce zdobyła drużyna z parafii NMP Wspomożenia Wiernych z Radgoszczy Krzywdy.

– Walka w grupie była zacięta, ale udało się dojść do finału, który wygraliśmy w karnych. Zwycięstwo bardzo nas cieszy, bo jesteśmy małą parafią, nasza drużyna to siedmiu chłopaków, więc musieliśmy tą siódemką wygrać wszystkie dzisiejsze mecze. Ogromny wysiłek i satysfakcja zarazem. Gramy w różnych klubach, więc jesteśmy przygotowani do takiego wysiłku, ale liczyliśmy też na pomoc z góry. Jesteśmy lektorami, służymy przy ołtarzu, i dzisiaj prosiliśmy podczas Mszy św. o dobre przeżycie turnieju – mówi Marek Skiba.

Za Radgoszczą na podium stanęli lektorzy z parafii NSPJ z Lubczy (II miejsce), trzecie wywalczyli chłopcy z parafii św. Jana Chrzciciela z Nowego Sącza.

Marek Skiba z Radgoszczy okazał się najlepszym zawodnikiem turnieju, Kacper Balasa z Lubczy królem strzelców, a Stanisław Kowalczyk z Nowego Sącza najlepszym bramkarzem.

W sumie w finale diecezjalnym wzięło udział 48 drużyn, ponad 300 piłkarzy, którzy przyjechali do Brzeska ze swoimi duszpasterzami, trenerami, rodzicami i opiekunami. Najlepsze drużyny będą reprezentować diecezję tarnowską w ogólnopolskim finale, który odbędzie się w Łodzi.

FOTO GOŚĆ

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ

Podobne artykuły

Back to top button