ADV
Kultura
Trending

Sukcesy mieszkańców Gminy Dębno podczas 41 edycji Krakowskiego Wianka

Młodzieżowe i dorosłe zespoły folklorystyczne, grupy regionalne, kapele ludowe, instrumentaliści ludowi, grupy śpiewacze, śpiewacy ludowi, mistrzowie muzyki i ich uczniowie oraz gawędziarze z regionu krakowskiego i Pogórza Ciężkowickiego po raz 41. mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności, podczas kolejnej już edycji Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im Jędrzeja Cierniaka ,,Krakowski Wianek”.

Prezentacje oceniane były przez Komisję Artystyczną w składzie:

  • dr Bożena Lewandowska – etnomuzykolog
  • Jadwiga Adamczyk – muzyk / folklorysta
  • Wiesława Hazuka – choreograf
  • dr Artur Czesak – dialektolog, językoznawca
  • Maria Danuta Cetera – etnograf
  • Beata Rompała – folklorysta

Po obejrzeniu i wnikliwej ocenie 8 zespołów folklorystycznych, 1 grupy regionalnej, 5 kapel ludowych, 1 mistrza i 1 uczenia, 5 solistów-instrumentalistów, 14 grup śpiewaczych, 7 śpiewaków ludowych z regionu etnograficznego Krakowiaków Wschodnich, Powiśla Dąbrowskiego i Pogórza komisja konkursowa postanowiła przyznać I MIEJSCE w kat. grupy śpiewacze – dorosłe, grupie śpiewaczej PORĘBSKIE CHŁOPY z Porąbki Uszewskiej oraz kwalifikację do udziału w Ogólnopolskim festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą.

Grupa żeńska zespołu uplasowała się natomiast na III miejscu, natomiast Dołowianie otrzymali wyróżnienie.

W kategorii dorosłych zespołów prezentujących folklor w formie artystycznie opracowanej III miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Pieśni i Tańca KAMIONKA z Łysej Góry.

Foto: Małopolskie Centrum Kultury „SOKÓŁ”

Gmina Dębno

blank

Podobne artykuły

Back to top button