ADV
Kultura
Trending

Święto Suszonej Śliwki w Iwkowej / PROGRAM / 18 września 2022 r.

W niedzielę 18 września 2022 r. w Gminie Iwkowa odbędzie się kolejne Święto „Suszonej Śliwki”. Jak wskazuje sama nazwa święta najważniejszą rolę będzie grała w tym dniu śliwka. Tradycyjnie święto odbędzie się w miejscowości Kąty.

Organizatorzy jak co roku przygotowali wiele atrakcji. Przed publicznością wystąpi m.in. Mateusz mijał, a także kabaret Fifa-Rafa.

Mateusz Mijal jest młodym wokalistą ze sporym muzycznym stażem. Ma na koncie m.in. płytę „9 lat”. Brał udział w nagraniach studyjnych sekcji dętej zespołu Ich Troje. Był wokalistą formacji Skangur, grał z grupą Dukat i Chłopacy. Obecnie realizuje się w projekcie solowym

„Święto Suszonej Śliwki” odbywa się rokrocznie od 2001 r. Impreza ma na celu promocję produktu regionalnego jakim jest suszona śliwka oraz popularyzację walorów turystycznych i krajobrazowych Gminy Iwkowa. Stałym punktem programu są konkursy „na najlepszą potrawę ze śliwką” w którym udział zgłaszają zarówno osoby indywidualne, gospodarstwa agroturystyczne z terenu gminy jak i restauratorzy oraz „jesienne stoły” – konkurs dla wszystkich szkół z gminy Iwkowa na najładniejsze dekoracje z płodów rolnych. W trakcie imprezy odbędzie się również rozstrzygnięcie konkursu na „Człowieka roku” i „Firmę roku” Gminy Iwkowa.

Podczas imprezy odbywają się występy zespołów folklorystycznych, muzycznych i tanecznych, zabawy i konkursy dla dzieci. Imprezie towarzyszą kiermasze z rękodziełem artystycznym i produktami regionalnymi Gminy Iwkowa, stoiska twórców ludowych, pokazy rzemiosła artystycznego. „Święto Suszonej Śliwki” to również doskonała okazja do promocji agroturystyki na terenie Gminy Iwkowa. Impreza jest okazją do prezentacji różnego rodzaju instytucji i organizacji zajmujących się rolnictwem i produktem regionalnym.

Więcej szczegółów na plakacie.

IB


iwkowa.pl

VIDEO

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button