ADV
Religia

Szczepanów. Ewangelizacyjny kurs dla najmłodszych / Galeria zdjęć

Po raz pierwszy w diecezji tarnowskiej wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea zorganizowała ewangelizacyjny kurs dla najmłodszych.

Galeria zdjęć / Tarnowski Gość Niedzielny <==

Kurs odbył się w Szczepanowie, przy sanktuarium św. Stanisława BM. Na ewangelizacyjne zajęcia zostały zaproszone dzieci z miejscowej parafii, ale wśród uczestników byli także goście aż ze Śląska.

– „Beniamin” to wersja ewangelizacyjnego kursu „Nowe życie”, przygotowana z myślą o dzieciach. Chcemy pokazać im, że są umiłowanymi przez Boga, zbawionymi przez Jezusa Chrystusa.

Kerygmat wyjaśniamy dzieciom tak, żeby weszły w doświadczenie Bożej miłości. W tym celu sięgamy do różnych metod aktywizujących wiarę dzieci. Jedną z nich jest napisanie listu do Pana Jezusa, w którym każde dziecko będzie mogło opowiedzieć Jezusowi o sobie, o swoich radościach i smutkach, żeby odkryły w Nim swojego najlepszego przyjaciela.

Poprzez różnego rodzaju wizualizacje odwołujemy się też do zmysłów, obrazowego postrzegania świata przez dzieci po to, żeby weszły w doświadczenie wiary – mówi Joanna Borowiec z Galilei.

Sam kurs poprowadzili członkowie wspólnoty z Radomia, którzy zapoczątkowali prowadzenie takich zajęć u siebie w 2013 roku. W Szczepanowie pokazywali innym, jak to robić.

– Kurs jest przeznaczony dla dzieci, ale też my jako dorośli uczymy się na nowo dziecięctwa Bożego, świadomości, że choć my coś robimy, to jednak wszystko zależy od Boga. Daje nam to wewnętrzny pokój, ale i entuzjazm. Ponadto same dzieci są dla nas nauczycielami poprzez swoją głębię patrzenia na Boga. Traktujemy tę naukę bardzo poważne – mówi Izabela Turek z radomskiej wspólnoty.

Spotkanie miało również charakter szkoleniowy dla członków wspólnoty z innych diecezji, którzy chcieliby przeprowadzić taki kurs w swoich środowiskach.

FOTO GOŚĆ

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ

Podobne artykuły

Back to top button