Sport

Górka / III Rajd Rowerowy – 100 km wolności / zdjęcia

W Szczurowej przeprowadzono imprezę dla miłośników jednośladów, jednocześnie upamiętniającą odzyskanie niepodległości przez Polskę, a z drugiej strony propagującą aktywny wypoczynek oraz zdrowy tryb życia mieszkańców województwa małopolskiego, w szczególności powiatu brzeskiego i gminy Szczurowa. W wydarzeniu aktywny udział wzięła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

W 2018 roku rajd przeprowadzono po raz pierwszy, w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Już wtedy wymyślono dla uczestników dwie trasy o różnym stopniu trudności. Trasa „Szlaki Gminy Szczurowa” liczy 30 km i w domyśle jest przeznaczona dla mniej doświadczonych rowerzystów. Trasa „Szlaki Małopolski” ma 70 km długości i wymaga lepszego przygotowania kondycyjnego.

– Rajd popularyzuje walory krajobrazowo-przyrodnicze Małopolski. Rozwija turystykę rowerową, propagując kulturalne i bezpieczne zachowania się rowerzysty, jako uczestnika ruchu drogowego. Ponadto integruje społeczność lokalną i utrwala postawę patriotyczną wśród mieszkańców regionu – zaznaczyła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Z uwagi na ograniczenia sanitarno-epidemiologiczne w rajdzie mogło wystartować tylko 150 uczestników.

– Rajd miał charakter imprezy rekreacyjnej, bez rywalizacji sportowej. Jadąc należało zachować odległość między rowerami od trzech do pięciu metrów, a przy zjazdach 15-30 metrów. W trakcie zjazdu trzeba było przestrzegać zakazu wyprzedzania – wyjaśnił Piotr Mikuś, koordynator wydarzenia.

Organizatorem rajdu była Ochotnicza Straż Pożarna w Górce. Partnerami były Szczurowa, Województwo Małopolskie, Powiat Brzeski oraz Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej.

foto Maciej Mazur

malopolskie.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast