ADV
blank
Wiadomości

Szczurowa / Ukradł szlifierkę – wszystko nagrały kamery monitoringu / video

blankOkazja czyni złodzieja – to powiedzenie doskonale pasuje do tego co miało miejsce przed kilkoma dniami w Szczurowej. W czwartek 30 stycznia 2020 r. około godz. 11.27 jeden z klientów Spółdzielni Produkcyjno-Handlowej w Szczurowej dopuścił się kradzieży. To przykre, zwłaszcza że mężczyzna wcześniej dokonał zakupów w tym miejscu. Niestety leżącą w jednym z magazynów szlifierka kątowa zainteresowała nieuczciwego klienta na tyle, że postanowił ją sobie przywłaszczyć.

Złodziej może jednak mówić o prawdziwym pechu – wszystko odbyło się bowiem pod okiem kamer monitoringu jakim objęty jest teren spółdzielni… 

– Jednemu z naszych klientów zakupy okazały się za małe, na odchodne ukradł szlifierkę kątową Makita. Jeśli ktoś rozpoznaje samochód lub jego właściciela proszony jest o kontakt z posterunkiem policji w Szczurowej (Rynek 3A, 32-820 Szczurowa, Telefon: 14 671 41 11) – apelują przedstawiciele Spółdzielni Produkcyjno-Handlowej w Szczurowej.

Osobom, które pomogą zidentyfikować mężczyznę gwarantowana jest anonimowość.

Kradzież jest jednym z najbardziej powszechnych czynów zabronionych wymierzonych we własność lub posiadanie rzeczy. Zgodnie z art. 278 Kodeksu Karnego (art. 278 § 2 KK) za tego typu czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności od 1 miesiąca do 1 roku.

Warto pamiętać by nie pozostawiać w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów oraz nie stwarzać tym samym okazji do kradzieży. Jak widać nie każdy ma na tyle silnej woli, aby poszanować własność prywatną.

video & foto SHP Szczurowa

IB

 

VIDEO

 

blank

Podobne artykuły

Back to top button