ADV
Wiadomości

Szlachetna Paczka Szkoły Podstawowej w Niedzieliskach

W tym roku szkoła w Niedzieliskach po raz pierwszy przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Z bazy rodzin Szlachetnej Paczki wybrana została jedna rodzina, której szkolna społeczność chciała pomóc w formie paczek przygotowanych według listy potrzeb podanej przez rodzinę.

– Naszą pomoc otrzymało małżeństwo, którego mężczyzna w skutek wypadku doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego. W wyniku tego uszkodzenia mężczyzna jeździ na wózku inwalidzkim i ma problemy z utrzymaniem w rękach nawet drobnych przedmiotów. Niezbędna jest dla niego rehabilitacja, na którą nie zawsze starcza pieniędzy, gdyż małżeństwo nie może podjąć pracy.

Żona mężczyzny musiała zrezygnować z pracy, by opiekować się mężem, ponieważ ich dom nie jest przystosowany dla osoby jeżdżącej na wózku. Rodzina potrzebowała niezbędnych pieniędzy na rehabilitację, produktów żywnościowych oraz środków czystości. Mężczyzna marzył o smartwatchu oraz telewizorze, a żona o bransoletce – informują organizatorzy akcji.

Zbiórka darów dla rodziny, którą objęto pomocą trwała do 8 grudnia i przeszła najśmielsze oczekiwania. W zorganizowaniu rzeczy potrzebnych wybranej rodzinie zaangażowali się uczniowie, rodzice, nauczyciele wraz z Panią Dyrektor, pracownicy szkoły oraz mieszkańcy Niedzielisk, którzy przynosili niezbędne produkty z listy potrzeb rodziny. Społeczność szkolna zorganizowała zbiórkę pieniędzy na rehabilitację do puszek w szkole. Po ogłoszeniu zbiórki na rehabilitację przez księdza proboszcza w kościele uczniowie: Krystian Kania, Seweryn Przydatek, Kornelia Pięta, Gabriela Benke, Zuzanna Czachor oraz Maja Stasiak stali z puszkami po Mszach Św. Dzięki hojności i mobilizacji społeczności Niedzielisk udało się zebrać 1150 zł. Podczas finału 11 grudnia paczki przewieziono do magazynu w Ochotniczej Straży Pożarnej w Jadownikach skąd wolontariusze i opiekun rodziny zawieźli paczki rodzinie.

– Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy otwarli swoje serca na potrzeby innych i pomogli w zbiórce pieniędzy oraz rzeczy potrzebnych dla rodziny. Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że mogliśmy pomóc rodzinie w potrzebie i mamy nadzieję, że nasza pomoc sprawiła im radość – dodają organizatorzy akcji.

Galeria zdjęć <==

___

PSP Niedzieliska

Podobne artykuły

Back to top button