ADV
Wiadomości
Trending

Terytorialsi szkolili się z obsługi karabinów snajperskich produkowanych w Tarnowie

4 i 5 października 2023 w Zakładach Mechanicznych w Tarnowie odbyło się szkolenie w zakresie budowy, eksploatacji, obsługi i użytkowania 7,62 mm karabinu wyborowego BOR, w którym wzięli udział żołnierze z 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Galeria zdjęć <==

– Jako producent broni wiemy jak ważna jest świadomość i umiejętności użytkowników oraz instruktorów, dlatego też odpowiednio do potrzeb organizujemy tego typu szkolenia.

Są one doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy kursantów na temat wyrobu, ale także źródłem cennych informacji dla nas, jako producenta – informuje Prezes Zarządu Henryk Łabędź.

W tym roku przeszkoliliśmy już ponad 150 użytkowników i instruktorów, a w przyszłości planujemy zwiększenie tych zdolności poprzez utworzenie nowoczesnego „Centrum Serwisowo-Szkoleniowego”. Planowane inwestycje będą odpowiedzią na coraz szersze wykorzystanie produktów Spółki w Siłach Zbrojnych RP, a co za tym idzie rosnącymi potrzebami serwisu i szkoleń. Szkolenia przeznaczone będą zarówno dla żołnierzy Wojska Polskiego użytkujących sprzęt wojskowy, ale także dla instruktorów oraz dla pracowników warsztatów remontowych uzbrojenia.

fot. Aneta Gawle /

Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A.

Podobne artykuły

Back to top button