Wiadomości

Tlenoterapia już w Bochni!

W Bochni rozpoczął funkcjonowanie gabinet, który oferuje korzystanie ze specjalnej komory przeznaczonej do tlenoterapii hiperbarycznej. „Leczenie tlenem” stosuje się coraz powszechniej nie tylko przy różnorodnych schorzeniach, ale także w profilaktyce zdrowotnej.

Co to jest tlenoterapia?

Tlenoterapia Hiperbaryczna jest jedną z najbardziej efektywnych metod dostarczania tlenu do wszystkich komórek ciała. Wykorzystując ciśnienie wyższe niż atmosferyczne, tlen jest w stanie dotrzeć tam, gdzie w normalnych warunkach nie ma szans się dostać, a więc do miejsc źle ukrwionych, np.: ran czy ognisk udarowych. Tlen przenika nie tylko do czerwonych krwinek, jego stężenie zwiększa się także w osoczu, układzie limfatycznym i płynie mózgowo-rdzeniowym. Hiperbaryczna terapia tlenowa jest bezinwazyjną i bezbolesną metodą poprawiania zdrowia.

Korzyści z tlenoterapii

Sesja w komorze hiperbarycznej biostymuluje organizm, likwiduje zakażenia oraz odżywia niedotlenione komórki, a w rezultacie wzmacnia układ immunologiczny i pomaga wrócić do zdrowia.

Terapia hiperbaryczna czystym tlenem oczyszcza z toksyn i metali ciężkich, które przyczyniają się do powstawania komórek rakowych, więc również jest uważana za skuteczną profilaktykę nowotworową.

Regularnie stosowana hiperbaryczna terapia tlenowa poprawia przepływ krwi w mózgu, dzięki czemu pacjenci wykazują większe zdolności zapamiętywania i koncentracji.

Tlenoterapia jest bardzo często stosowana przez sportowców, Korzystają z niej zarówno zawodowcy, jak również osoby uprawiające sport mniej wyczynowo. Zabiegi w komorze hiperbarycznej gwarantują szybsza regenerację po ciężkim, wysiłkowym treningu, redukują deficyt tlenowy i pozwalają szybciej wrócić do formy po ewentualnej kontuzji.

Komora hiperbaryczna doskonale sprawdza się również w rekonwalescencji osób po udarach, wylewach, porażeniach mózgowych – ponieważ tlen dociera do niedotlenionych komórek przez co zmniejsza stopień uszkodzeń mózgu i wspomaga rehabilitację.

Tlenoterapia w Bochni

Zapraszamy Państwa do naszego gabinetu gdzie oferujemy zabiegi w komorze dwuosobowej, dzięki czemu rodzic może korzystać z sesji wraz ze swoim dzieckiem. Na terapię umówić można się osobiście, telefonicznie pod nr 730-000-917 lub na naszej stronie internetowej.

Przyjdź i poznaj już dziś nieograniczone możliwości zastosowania tlenoterapii!

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 – 20:30 (przerwa 16:00-17:30) oraz w soboty w godzinach 08:00-14:00.

GABINET TLENOTERAPII HIPERBARYCZNEJ

ul. Proszowska 1 – CH SANIT
32-700 Bochnia
recepcja@tlenoterapia.biz
tel. 730 000 917

Zapraszamy na naszą stronę oraz FB

www.tlenoterapia.biz

https://www.facebook.com/TlenoterapiaBochnia/

IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast