ADV
KulturaPowiat BocheńskiWiadomości
Trending

To już w ten weekend – URSZULA gwiazdą Dni Gminy i Dożynek w Lipnicy Murowanej

Wójt Gminy Lipnica Murowana oraz Gminny Dom Kultury serdecznie zapraszają 12 i 13 sierpnia 2023 r. na Święto Gminy i Dożynki Gminne. Wydarzenie, pełne atrakcji, muzyki i folkloru, odbędzie się na terenie za Dworem Ledóchowskich.

W sobotę gorąco zachęcamy do udziału w organizowanym po raz pierwszy Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Tour de Pogórze „O Złoty Wieniec Lipowy”. Nie zabraknie gier, zabaw i konkurencji dla najmłodszych. Wieczorem zaś , o godzinie 20:00, zapraszamy na letnie kino plenerowe.

Niedzielne świętowanie rozpoczniemy Mszą św. z poświęceniem wieńców żniwnych, następnie po przejeździe za Dwór Ledóchowskich będą miały miejsce prezentacje wieńców i obrzędów dożynkowych. Na ludową nutę zagra oraz zaśpiewa dla nas Łapanowska Kapela Biesiadna.

I tym razem zostaną wręczone certyfikaty „Marka Gminy Lipnica Murowana”.

Tuż przed gwiazdą wieczoru, którą będzie ikona polskiej muzyki – URSZULA na scenie zaprezentuje się Strażacka Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej. A tuż przed dyskoteką, którą poprowadzi Dj Robertus na niebie rozbłysną tysiące sztucznych goni.

Dodatkowym niedzielnymi atrakcjami będą: konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, turniej sołectw, wesołe miasteczko, liczne stoiska wystawiennicze i gastronomiczne oraz wiele, wiele innych.

Więcej szczegółów na plakacie.

foto: Beata Wielgosz Fotografia

GDK Lipnica Murowana

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button