ADV
Religia
Trending

Trwają prace przy montażu organów w brzeskiej farze / zdjęcia

Od wtorku 10 października 2023 r. trwają prace przy budowie organów w brzeskiej farze. Prace potrwają 6 tygodni (budowa oraz strojenie). Prace wykonuje firma organmistrzowska Marty Kogut z Rybnika. Na czas prac, Aula Chrystusa Króla będzie niedostępna dla grup duszpasterskich.

Organy piszczałkowe, 30 głosowe, niespełna trzydziestoletnie są w bardzo dobrym stanie. Instrument ten używany był do tej pory w Niemczech w kościele w Oberhausen. Kościół jest przeznaczony do zamknięcia, w zwiazku z czym zapadła decyzja o ich sprzedaży. Zdemontowane organy zostały przywiezione do Brzeska w sierpniu 2023. Kwota jaką parafia zebrała na zakup instrumentu to około 430 tysięcy złotych. Nowe organy tej klasy to gigantyczny wydatek rzędu 2 mln złotych.

– Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy materialnie: ofiarą na tacę, przelewem na konto oraz indywidualnie wspierają dzieło powstających organów piszczałkowych w parafii.

Dziękujemy także tym, którzy bezinteresownie od momentu transportu organów z Niemiec i przez cały czas przychodzą z różnoraką pomocą – Bóg zapłać!

Wszystkim darczyńcom, ofiarodawcom i osobom przyczyniającym się do tego wielkiego dzieła w naszej wspólnocie niech wyprasza potrzebne łaski i dary Matka Kościoła i św. Jakub Ap. – czytamy na profilu facebookowym Parafii Św. Jakuba w Brzesku.

O staraniach Parafii Św. Jakuba w Brzesku o zakup organów pisaliśmy w materiałach:

Nowe organy w drodze do Brzeska / zdjęcia <==

Brzesko. Parafia Św. Jakuba prowadzi zbiórkę na zakup organów piszczałkowych <==

foto: Parafia Św. Jakuba
IB / Parafia Św. Jakuba

Podobne artykuły

Back to top button