ADV
Wiadomości
Trending

Trzech nowych policjantów rozpocznie służbę w Komendzie w Brzesku

70 funkcjonariuszy i funkcjonariuszek garnizonu małopolskiego w Muzeum Lotnictwa w Krakowie złożyło ślubowanie, rozpoczynając służbę w szeregach Policji. Do Komendy Powiatowej Policji w Brzesku,trafi trzech nowych policjantów.

W uroczystości uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Nowo przyjętym policjantom służbowe legitymacje wręczył komendant wojewódzki Policji nadinspektor Michał Ledzion.

– Bardzo się cieszę, że 70 funkcjonariuszy i funkcjonariuszek dołączy do małopolskiej Policji. To kolejne wzmocnienie tej formacji. Tylko w tym roku szeregi Policji zasiliło już 199 policjantów. Małopolski garnizon liczy prawie 8 tysięcy funkcjonariuszy, którzy zarówno w stolicy województwa, jak i po najdalsze zakątki Małopolski są rozsiani po to, by dbać o bezpieczeństwo, zarówno na drodze, jak w codziennym życiu – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Małopolscy policjanci pokazują swoją siłę, dobre przygotowanie i sprawność. Tak było podczas Światowych Dni Młodzieży, tak było także podczas epidemii. Pomagali Małopolanom przejść przez fale epidemii i za to powinniśmy być im wdzięczni – dodaje wojewoda Łukasz Kmita.

Nowo przyjęci policjanci ślubowali przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, strzec bezpieczeństwa kraju i obywateli, a także przestrzegać dyscypliny służbowej i stać na straży honoru, godności i dobrego imienia służby.

– Mam ogromną przyjemność powitać Was w wielkiej rodzinie, która w całym kraju liczy prawie 100 tysięcy funkcjonariuszy. Gratuluję wyboru. Instytucja, w której szeregi wstępujecie, jest gwarantem tego, że jest to szczególne wyzwanie i szczególna misja dla każdego z nas. Służba drugiemu człowiekowi i służba Ojczyźnie, bycie bardzo ważnym filarem bezpieczeństwa Państwa to ogromna satysfakcja dla każdego z nas. Życzę Wam, abyście odnaleźli tę drogę, abyście spełnili swoje oczekiwania w zawodzie policjanta – mówi nadinspektor Michał Ledzion, szef małopolskiej Policji.

Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.

Galeria zdjęć<==

foto: MUW

IB / MUW

Podobne artykuły

Back to top button