ADV
Kultura

„Twórcza zima 2023 z DCK” – podsumowanie / zdjęcia

W piętek, 10 lutego 2023 r. zakończyły się półkolonie pn. „Twórcza zima 2023 z DCK”. Uczestniczyło w niej 75 dzieci i młodzieży z terenu gminy Dębno.

– Kolejny raz, autorski program spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Dziękujemy za to!

Dwa ostanie dni (czwartek i piątek) półkolonii były niezwykle intensywne. Oprócz zajęć warsztatowych (w pracowni plastycznej), były konkursy muzyczne (solowe i grupowe), taneczne a także konkursy wiedzy. W czwartek odwiedził nas także mł. asp. Adrian Nierodziński z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, który przekazał nam ważne, praktyczne informacje o bezpieczeństwie.

Piątek przebiegł pod znakiem bardzo ciekawej wycieczki do Centrum Nauki i Techniki „Pasaż Odkryć” w Tarnowie. Nasi uczestnicy bardzo aktywnie wykorzystali ten czas na doświadczeniach obrazu, światła, dźwięków, zjawisk przyrodniczych, historii Ziemii. Duże zainteresowanie wzbudziła także obserwacja nieba i kosmosu w małym planetarium.

Po powrocie do Dębinskiego Centrum Kultury w Jastwi, nastąpiło uroczyste podsumowanie półkolonii. Gratulacje i podziękowania za aktywny udział złożył osobiście wszystkim uczestnikom, wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Wręczył także, okolicznościowe dyplomy i upominki. Podziękował kadrze wychowawców, dyrektorowi i wszystkim pracownikom Dębińskiego Centrum Kultury za organizację wypoczynku dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy. Dzieci i młodzież w bardzo miły sposób odwzajemnili serdeczności symbolicznym podarunkiem.
Było serdecznie, radośnie z lekką nutką nostalgii za szybko mijającym tygodniem wspólnych działań.

– Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dobry, twórczy czas! Dziękujemy rodzicom i opiekunom za owocną współpracę. Kadrze wychowawców (Paniom: Renacie Kawie, Agnieszce Sowie, Sylwii Pasek, Paulinie Tracz, Panom: Tomaszowi Kaczmarczykowi i Kamilowi Ratajowi), wszystkim pracownikom DCK za wielkie serce i zaangażowanie.

Serdeczne podziękowania za bardzo wymierne wsparcie finansowe naszych kolejnych półkolonii, kierujemy na ręce wójta Gmina Dębno Wiesława Kozłowskiego – podkreśla dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło.

Już dziś zapraszamy dzieci i młodzież z terenu naszej gminy na półkolonie letnie, które pod nazwą „Twórcze Lato 2023 z DCK”, odbędą się w okresie 26 czerwca- 21 lipca.
Do zobaczenia latem!


DCK Dębno

Podobne artykuły

Back to top button