ADV
Wiadomości

Udana akcja krwiodawstwa brzeskich policjantów / 2 czerwca 2022 r.

W czwartek 2 czerwca 2022 r. Klub HDK przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku  zorganizował kolejną zbiórkę krwi w ramach wojewódzkiej akcji pod hasłem „103 litry krwi na 103 rocznicę powstania Policji”. Na apel odpowiedziało 30 osób, spośródyy których krew mogło oddać 25 osób. Efektem akcji było pozyskanie 11 250 ml krwi pełnej – najcenniejszego daru-leku ratującego zdrowie i życie.

Warto pamiętać, że pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew, a jest ona niezbędna między innymi dla ratowania zdrowia i życia osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach czy przeszczepach narządów.

W akcję krwiodawstwa zaangażowali się nie tylko policjanci i pracownicy cywilni brzeskiej jednostki, ale również mieszkańcy Powiatu Brzeskiego i sąsiednich miejscowości. Niezwykle miło było gościć pracowników Prokuratury Rejonowej w Brzesku, którzy czynnie włączyli się w organizowane przedsięwzięcie.

Z dumą należy wspomnieć, iż podczas akcji krwiodawstwa członkowie Klubu HDK, tj. Monika Brust oraz Adrian Gniadek przekroczyli ilość 6 litrów oddanej krwi, czym zasłużyli na tytuł i brązową odznakę honorową „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia”.
Akcja nie mogłaby się odbyć bez wsparcia insp. Bogusława Chmielarza – „gospodarza” Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Szczególne podziękowania należy skierować do profesjonalnej ekipy RCKiK Kraków oraz Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów przy KPP w Brzesku, który sfinansował posiłek regeneracyjny dla krwiodawców.
Wyrazy uznania należą się stałemu partnerowi organizowanych akcji krwiodawstwa, tj. firmie BrunoPCV – producentowi wysokiej jakości stolarki okiennej, drzwi, rolet i bram z aluminium i PCV, która od dłuższego czasu aktywnie i bezinteresownie wspiera Klub HDK KPP Brzesko , do czego zachęcamy również inne podmioty.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim dawcom, sympatykom oraz sponsorom za zaangażowanie w dzisiejszą akcję – mówią policjanci zaangażowani w organizację akcji krwiodawstwa.

Pobór krwi prowadziła grupa wyjazdowa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Kolejna akcja krwiodawstwa organizowana przez brzeskich policjantów planowana jest na 6 października 2022 r.


foto: HDK KPP Brzesko

HDK KPP Brzesko / IB

Podobne artykuły

Back to top button