ADV
Wiadomości

Zgromadzenie wspólników SIM Małopolska w Miechowie

W poniedziałek, 30 maja 2022 r. . w Miechowie odbyło się VI Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników SIM Małopolska Sp. z o.o.. Na zgromadzeniu obecni byli przedstawiciele 16 samorządów Wójtowie i Burmistrzowie gmin: Borzęcin, Brzesko, Ciężkowice, Dąbrowa Tarnowska, Gnojnik, Gorlice, Korzenna, Miechów, Rabka -Zdrój, Ryglice, Stary Sącz, Tuchów, Wieliczka, Wierzchosławice, Zakliczyn oraz reprezentujący Skarb Państwa przedstawiciel Krajowego Zasobu Nieruchomości i Prezes Zarządu Spółki Michał Lysy.

Obrady prowadził Dariusz Marczewski – Burmistrz Miechowa, który został wybrany na przewodniczącego nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników.

Podczas zgromadzenia Gmina Borzęcin wniosła na rzecz SIM Małopolska Sp. z o.o., jako wkład pieniężny środki na podniesienie kapitału w kwocie 1 711 400 złotych pozyskane przez gminę z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, obejmując 34 228 nowo utworzonych udziałów w Spółce.

Spółka SIM Małopolska planuje wybudować w Łękach (gmina Borzęcin) 50 mieszkań. Łącznie na terenie wszystkich gmin, wspólników spółki powstanie ich blisko 800. Mieszkania te, będą przeznaczone dla osób i rodzin o średnich dochodach, których nie stać na zakup lub wynajem mieszkania na rynku komercyjnym i które często nie posiadają zdolności kredytowej.

Podczas spotkania prezentowane były koncepcje architektoniczno-urbanistyczne zaplanowanych inwestycji w poszczególnych gminach.

Po spotkaniu, które miało miejsce w Zabudowaniach Poklasztornych przy Bazylice Grobu Bożego, przedstawiciele małopolskich samorządów: Wójtowie i Burmistrzowie lub będący w ich zastępstwie reprezentanci udali się do Parku Miejskiego, by poznać efekty zrealizowanych przez Gminę Miechów prac rewitalizacyjnych.


Źródło: UM Miechów / borzecin.pl

Podobne artykuły

Back to top button