ADV
1
Advertisement
Wiadomości

Umowa na budowę wielofunkcyjnego boiska w Górce podpisana / zdjęcia

Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal podpisał umowę z Wykonawcą na budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego w Górce. Inwestycja przewiduje wydzielenie z utworzonego obiektu wielofunkcyjnego boisk do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę oraz tenisa. Płyta boiska pokryta zostanie sztuczną nawierzchnią. Projekt zakłada także wykonanie doziemnej instalacji oświetlenia obiektu oraz wbudowanie piłkochwytów umożliwiających montaż potrzebnego wyposażenia, w zależności od uprawianej dyscypliny sportu. Planuje się także zagospodarowanie terenu wokół boiska poprzez montaż elementów małej architektury.

Budowa boiska wielofunkcyjnego była bardzo wyczekiwaną inwestycją przez mieszkańców miejscowości Górka. Jego budowa zainicjowana została przeznaczeniem w 2016 roku środków funduszu sołeckiego na wykonanie dokumentacji projektowej. W kolejnych latach wnioskowano o dofinansowanie w ramach programu Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej. Dopiero w 2019 roku udało się pozyskać środki na realizację przedmiotowego projektu. Budowa boiska wielofunkcyjnego w Górce jest nie tylko odpowiedzią na społeczne oczekiwania, ale ma także na celu tworzenie na terenie gminy obiektów sportowych o odpowiednim standardzie infrastruktury rekreacyjno – sportowej, tym samym powodując zrównoważony rozwój infrastruktury sportowej w regionie.

– Ogromnie się cieszymy, ponieważ boisko sportowe jest ważnym elementem profilaktyki zdrowotnej i miejscem do spędzania wolnego czasu. Nowoczesny obiekt będzie służył rozwojowi fizycznemu i psychicznemu mieszkańcom naszej gminy – czytamy na stronie OSP Górka.

Wykonawcą prac będzie firma GB TECHNOLOGY S.C. z Kielc. Łączna wartość planowanych robót wynosi 578 361,38 zł, w tym ponad 300 000 zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

 


UG Szczurowa

Będziemy mieć wielofunkcyjne boisko!

Wójt Gminy Szczurowa podpisał dzisiaj umowę na budowę boiska wielofunkcyjnego w…

Opublikowany przez OSP Górka Środa, 29 kwietnia 2020

 

Umowa na budowę wielofunkcyjnego boiska w Górce podpisana👍😀💪.

Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal podpisał umowę z…

Opublikowany przez Gmina Szczurowa Środa, 29 kwietnia 2020

Podobne artykuły

Back to top button