ADV
Wiadomości
Trending

Uście Solne. Pożar garażu i zagrożenie wybuchem butli z gazem / 19 listopada 2021 r.

W piątek 19 listopada 2021r. kilkanaście minut po godzinie 23.30 w miejscowości Uście Solne (Gmina Szczurowa) doszło do pożaru garażu w którym m.in. znajdowała się butla z gazem. Na miejsce zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej. W zdarzeniu na szczęście nikt nie został poszkodowany.

W zgłoszeniu jakie otrzymały służby ratownicze informowano początkowo o wybuchu butli z gazem. Po dotarciu pierwszego zastępu OSP Uście Solne stwierdzono pożar garażu, w którym znajdowała się butla z gazem technicznym. Niezwłocznie przystąpiono do zabezpieczenia oraz oświetlenia miejsca zdarzenia oraz zbudowano dwie linie gaśnicze celem natarcia na źródło ognia.

– Po dotarciu naszego zastępu, zbudowano linię zasilającą z naszego GBA, równolegle rota naszych ratowników wyposażona w aparaty ochrony dróg oddechowych oraz kamerę termowizyjną weszła do objętego pożarem obiektu, celem wydobycia zagrożonej wybuchem butli, która po przeniesieniu w bezpieczne miejsce została schłodzona – relacjonują na swoim profilu druhowie z OSP Szczurowa.

W trakcie działań prowadzona była wentylacja nadciśnieniowa przy pomocy turbowentylatora, celem zmniejszenia temperatury gazów pożarowych oraz poprawy widoczności.

Na miejscu działania prowadzili strażacy z JRG Brzesko oraz druhowie z OSP KSRG Szczurowa i OSP KSRG Uście Solne. Na miejsce zdarzenia skierowano również Policję oraz Pogotowie energetyczne.
foto: OSP Szczurowa
IB

Podobne artykuły

Back to top button