ADV
Wiadomości

Uwaga – sypnie śniegiem! 28 listopada 2023 r.

We wtorek w nocy 28 listopada 2023 r. Polska dostanie się pod wpływ zatoki niżu, który to będzie podążać z zachodu na wschód Europy. W nocy na południowym zachodzie i południu pojawią się opady deszczu ze śniegiem, a następnie już śniegu, które będą rozszerzać swój obszar oddziaływania w trakcie wtorku. Przeważnie umiarkowane opady śniegu obejmą regiony południowo-wschodnie, centralne, wschodnie i północno-wschodnie, trwając miejscami do środy rano.

Prognoza dla Brzeska na najbliższe 3 dni <==

– W ciągu całej jutrzejszej doby, już od godzin nocnych spodziewane są opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w ciągu 24 godzin to 8-10 cm.

W najbliższych dniach czeka nas lekka zima z całodobowym mrozem. Lokalnie przy nocnych rozpogodzeniach możliwe są spadki temperatury nawet do -10 st. C – czytamy na profilu Internetowej Stacji meteo Tarnowiec.

Kiedy temperatura spada poniżej zera, zwiększa się zagrożenie wychłodzeniem organizmu szczególnie dla osób bezdomnych, nietrzeźwych czy starszych, mieszkających samotnie. Nie bądźmy wobec nich obojętni. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować czyjeś życie.

Pamiętajmy! Gdy widzimy człowieka, któremu grozi zamarznięcie, reagujmy – wystarczy telefon pod numer alarmowy 112. Ten jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Pisaliśmy o tym w materiale:

Uwaga mróz! Nie bądź obojętny na osoby zagrożone wychłodzeniem <==


Internetowa Stacja Meteo Tarnowiec

Podobne artykuły

Back to top button