ADV
blank
SportWiadomości
Trending

VI Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno / zdjęcia / video

W niedzielę, 23 lipca w Dołach odbył się VI Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego. Głównym celem rywalizacji była integracja sołectw, aktywizacja społeczeństwa lokalnego, propagowanie kultury fizycznej, a przede wszystkim dobra zabawa.

W zawodach wzięło udział 11 drużyn, reprezentujących poszczególne sołectwa: Biadoliny Szlacheckie, Dębno, Doły, Łoniowa, Maszkienice, Niedźwiedza, Perła, Sufczyn, Porąbka Uszewska, Wola Dębińska i Jaworsko. Drużyny z poszczególnych sołectw składały się z 7 uczestników: sołtysa lub osoby występującej w jego zastępstwie, 2 kobiety, 2 mężczyzn oraz 2 dzieci.

Organizatorzy turnieju przygotowali dla uczestników wiele ciekawych i różnorodnych konkurencji (wszyscy do boju, wstrząśnięte niemieszane, piłka jest okrągła, a kijków jest 6, przelewaj nie rozlewaj, młynarz), w których liczyła się sprawność i zręczność. O końcowym wyniku niejednokrotnie decydowały sekundy. Konkurencje nie były łatwe, ponieważ nagroda była prestiżowa. Do wygrania był tytuł najlepszej wsi.

Wszystkie konkurencje dostarczyły niezapomnianych emocji. Zgromadzona publiczność z całych sił dopingowała swoich faworytów, tworząc niesamowitą atmosferę całego turnieju.

Po podliczeniu punktów, zdobytych we wszystkich konkurencjach przez poszczególne sołectwa, okazało się, że turniej w tym roku wygrała drużyna gospodarzy z Dołów, tym samym zdobyła ona dla swojego sołectwa nagrodę pieniężną w wysokości 6 000 złotych.
Drugie miejsce zajęła grupa z Woli Dębińskiej, która otrzymała bon w wysokości 4 000 złotych, natomiast trzecie miejsce i nagrodę w wysokości 2 000 złotych wywalczyła drużyna z Dębna.

Wszystkie drużyny poza podium otrzymały nagrodę finansową w wysokości 500,00 złotych.

Uroczystego wręczenia nagród dokonał Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski wspólnie z Poseł na Sejm Józefą Szczurek – Żelazko, Sekretarzem Stanu Włodzimierzem Bernackim, Wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciechem Skruchem oraz Radną Województwa Małopolskiego Anną Mikosz.

Wyniki Turnieju Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno:

 1. Doły,
 2. Wola Dębińska,
 3. Dębno,
 4. Niedźwiedza,
 5. Porąbka Uszewska,
 6. Jaworsko,
 7. Maszkienice,
 8. Biadoliny Szlacheckie,
 9. Łoniowa,
 10. Sufczyn
 11. Perła.

Na zakończenie Turnieju Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski podziękował wszystkim sołectwom za udział oraz za zaangażowanie i pracę tj. strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Dołów pod przewodnictwem Marcina Gurgula, mieszkańcom wraz z Radą Sołecką w Dołach oraz Kole Gospodyń Wiejskich w Dołach.

W programie uroczystości znalazły się muzyczne atrakcje. Na scenie wystąpiły lokalne zespoły: „Ocalić od zapomnienia” oraz „Dołowianie”. Swoje umiejętności aktorskie przedstawili mieszkańcy Dołów w inscenizacji „Rzepka” Juliana Tuwima.

Swoją sprawność fizyczną zaprezentowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przeprowadzając pokaz ratownictwa medycznego, natomiast Ochotnicza Straż Pożarna w Dołach przedstawiła metody gaszenia gorącego oleju.

Wieczorem na deskach Amfiteatru odbył się koncert zespołu „Tero My”, po którym wystąpiła gwiazda wieczoru „Power Play”, znana z ognistego temperamentu i niezwykłej przebojowości.

Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna.

ug

Fot. Maciej Mazur

blank

Podobne artykuły

Back to top button